xcounter
#

Рашисти згадали про рідкісний загороджувач УМЗ-Г на Т-72, який кудись везуть

21050
Демонстрація УМЗ-Г на "Армия-2019", архівне фото з відкритих джерел
Демонстрація УМЗ-Г на "Армия-2019", архівне фото з відкритих джерел

Що це за машина УМЗ-Г, і який вона має функціонал

У відкритому доступі з’явились фотографії рідкісної російської бронемашини на базі Т-72, а саме – мінного загороджувача під позначенням УМЗ-Г, який досі перебуває в статусі дослідної машини. Переміщення було зафіксоване у Твєрскій області РФ, відповідні знімки в своєму телеграм-каналі опублікував профільний ресурс btvt_2019.

Автор цього ресурсу про рашистський УМЗ-Г на базі Т-72 написав доволі коротко – !працювало Омське КБ, розробку демонстрували на різних виставках, але в серію не пішла". Тому є сенс написати про цю ворожу розробку дещо детальніше.

Читайте також: У KNDS розкрили кількість PzH 2000 та новітніх RCH 155 для ЗСУ
Переміщення УМЗ-Г, червень 2024 року, джерело - btvt_2019

У 2019 році рашисти під час форуму "Армия-2019" показали сімейство машин-мінних загороджувачів на різних шасі, створених в рамках дослідно-конструкторської роботи "Клещ-Г".

Серед цього переліку найбільшу увагу ворожих пропагандистів привернув саме гусеничний мінний загороджувач УМЗ-Г, як найбільш важка машина цього сімейства масою 43,5 тон.

Зазначалось, що УМЗ-Г отримав дев’ять пускових направляючих для дистанційної постановки мін, в які загалом можна зарядити до 270 мін різних типів. Дальність відстрілу при цьому заявлялась на рівні від 40 метрів, швидкість руху машини при постановці мін – до 40 км/год, інші характеристики УМЗ-Г при цьому не розкривались.

Схема конструкції УМЗ-Г, джерело - btvt_2019

При цьому також демонструвались і колісні машини сімейства "Клещ-Г" - УЗМ-К на 180 мін та машина на базі "Тайфун-ВДВ" на 60 мін.

У листопаді 2021 року були повідомлення про те, що гусеничний мінний загороджувач УМЗ-Г вийшов на етап державних випробувань, про результат яких у відкритому доступі повідомлень не було. Під час повномасштабного вторгнення РФ в Україні згадок про цей УМЗ-Г у відкритому доступі не було також.

Переміщення УМЗ-Г, червень 2024 року, джерело - btvt_2019

Ймовірно, сам факт переміщення УМЗ-Г може свідчити про те, що росіяни можуть спробувати поновити роботи за цим мінного загороджувача, в контексті поточної ситуації на фронті.

Раніше Defense Express писав також про те, що ЗСУ треба системи дистанційного мінування, втрати рашистів будуть удвічі більші.

Читайте також: Rheinmetall показав пускову в контейнері аж на 126 дронів, але хто це купить