Російські окупаційні війська з початку повномашстабного вторгнення робили ставку на "артилерійський вал" і не зважали на кількість боєприпасів, які вони щоденно випускають зі своїх артилерійських систем.
І якщо на початку повномасштабної війни вони могли таке собі дозволити, то на 11 місяць війни кількість артилерійських снарядів, що випускає РФ, подекуди скоротилася аж на 75 %, повідомляє видання CNN із посиланням на американських та українських посадовців.
Читайте також: Артилерія ЗСУ уразила незвичну для себе ціль, нею виявився катер рашистів на Дніпрі
Як кажуть у виданні, наразі немає якогось чіткого пояснення, чому саме РФ змушена це робити – чи вона нормує снаряди через нестачу запасів або ж це частина "широкої переоцінки тактики" у контексті успішних українських наступів.
Насправді ж, на це могло повпливати низка факторів, як-от банальні прорахунки російських командирів, які планували "взяти Київ за три дні" і зрештою не зважали на те, яку кількість боєприпасів вони витрачають, так і поява у ЗСУ ракетної системи HIMARS, яка "демілітаризувала" десятки російських складів з боєприпасами у 80-кілометровій зоні.
У будь-якому випадку, як повідомили CNN джерела в Україні та в США, факт зниження щільності артилерійського вогню є "ще одним доказом все слабшої позиції РФ на полі бою майже через рік після вторгнення".
Рахувати снаряди у цьому випадку буде доволі справою невдячною, але якщо обережно припустити, згадуючи дані з відкритих джерел, що на початку повномасштабного вторгнення РФ могла випускати за добу 40-70 тисяч боєприпасів, то сьогодні ця кількість знизилася до 10-17 тисяч. Водночас якщо говорити про наші Сили оборони України, то ця цифра становить орієнтовно до 5-7 тисяч снарядів за добу, втім, завдяки допомозі союзникам менша кількість снарядів компенсується наявністю високоточних боєприпасів, як-от Excalibur.
Читайте також: Запаси артилерійських боєприпасів у РФ не дозволяють проводити масштабні наступальні операції - міноборони Великої Британії