xcounter
#

Рашисти втратили Ту-22М3, навряд це був "дружній вогонь" російської ППО

5138
Падіння російського Ту-22М3 вранці 19 квітня 2024 року, стоп-кадр відео із соцмереж
Падіння російського Ту-22М3 вранці 19 квітня 2024 року, стоп-кадр відео із соцмереж

Що наразі відомо про цю подію, і чим вона може бути настільки важлива

Вранці 19 квітня в соцмережах з’явились кадри, які демонстрували падіння російського надзвукового бомбардувальника Ту-22М3 після ракетного удару в ніч на сьогодні. За попередніми даними, цей ворожий літак пускав удар по Одещині, та впав на території Ставропольського краю РФ. За повідомленнями влади цього регіону, вдалось врятувати двох пілотів, але тут варто додати, що в склад екіпажу Ту-22М3 входить 4 особи, з чого випливає, що частина екіпажу цього "борта" все таки потрапила на концерт до Кобзона.

У відкритому доступі вже є і кадри з місця падіння цього ворожого бомбардувальника. Відтак, тут лишається відкритим лише одне питання – в результаті чого саме впав цей рашистський Ту-22М3.

Читайте також: Рашисти втратили Ту-22М3, навряд це був "дружній вогонь" російської ППО
Фото з місця падіння російського Ту-22М3 вранці 19 квітня 2024 року в Ставропольському краї РФ

Першою в моніторингових каналах з’явилась версія саме про те, що цей бомбардувальник збила наша протиповітряна оборона. На момент цієї публікації офіційних підтверджень чи спростувань нема, є лише коментар для "Української правди" від речника Повітряних Сил майора Іллі Євлаша про те, що "не можу вам ні підтвердити, ні спростувати, поки що перевіряємо інформацію".

Виходячи із цього, версію про збиття цього Ту-22М3 нашою ППО ми поки що не можемо брати як єдину, поки не буде додаткової інформації. Але як тільки, так одразу ми із задоволенням повернемось до цієї теми.

А поки що хочемо нагадати, що наприкінці грудня 2023 року був епізод, коли в окремих ресурсах циркулювало не підтверджене повідомлення про збиття російського Ту-22М3. Тоді Defense Express пояснював на картинках, чи можливо взагалі збити Ту-22М3, навіть якщо є Patriot.

Фото з місця падіння російського Ту-22М3 вранці 19 квітня 2024 року в Ставропольському краї РФ

Крім того, нагадаємо, що до цього моменту росіяни вже втрачали збитим Ту-22М3, і це було під час війни проти Грузії в 2008 році, про що в нас також був окремий матеріал.

Як ми уже вказували вище, поки що офіційних даних по цьому епізоду нема, тому ми маємо розглянути й інші версії щодо падіння рашистського Ту-22М3 сьогодні вранці. Наприклад, окремі "лідери думок" на даний момент висловлюють версію, що це був насправді "дружній вогонь" російської ППО. Тут лишається хіба що відповісти в ключі "ну не можуть росіяни бути настільки ідіотами, бо проти кого ми тоді просимо допомоги у всього світу". Для розуміння – Ту-22М3 має довжину фюзеляжу аж 40 метрів, розмах крил – 34 метри, і це достатньо крупна повітряна ціль, щоб її на екрані РЛС було неможливо переплутати з будь-якого типу ракетою чи дроном.

Знищений російський Ту-22М3 в результаті атаки на аеродром "Сольцы", серпень 2023 року, зображення з відкритих джерел

Інша версія, котра на цьому тлі може виглядати хоча би адекватною – якщо цей Ту-22М3 не збила наша ППО, ворог міг втратити цей літак по причині технічної несправності. У всякому випадку, можемо пригадати заяву очільника ГУР МОУ Кирила Буданова про те, що росіяни мають настільки серйозні технічні проблеми із флотом своїх Ту-22М3, що можливо на цьому тлі ворогу доведеться задуматись про адаптацію Х-22 під бомбардувальники Ту-160.

Читайте також: США розгорнули у Румунії найновішу систему боротьби із дронами M-LIDS