Армія РФ збільшує кількість протитанкових гармат МТ-12 "Рапира" (або Т-12), фото перекидання яких з'явились у мережі в один день, хоча й були зроблені у різних місцях.
Зокрема на одному фото, гармати буксують та перевозять у кузові вантажівок десь у окупованому Криму, при цьому стан самих гармат прямо говорить, що вони лише нещодавно були зняті з консервації.
Читайте також: Чому у США говорять про 18 місяців підготовки пілотів й що F-16 не для цього етапу війни - про реальний розклад сил у небі України
На інших фото, місце фіксування невідоме, потрапив ешелон з цими гарматами у значно кращому стані. При цьому на одній залізничній станції знаходяться два ешелони, один з гарматами, а на іншому - бронетехніка та автотранспорт.
МТ-12 "Рапира" є протитанковою гладкоствольною гарматою у калібрі 100 мм, сама артилерійська система Т-12 була створена ще у 50-х роках для боротьби з такими західними машинами, як Leopard 1 та M60 і відрізняється використанням лафета від 85-мм протитанкової Д-48, який замінили вже на МТ-12.
Бойові можливості МТ-12 "Рапира" у питанні протидії сучасним танкам вже у 80-х роках у СРСР вважались доволі спірними, попри варіанти модернізації шляхом встановлення радіолокаційного прицілу "Рута". Водночас у ході реальних бойових дій, зокрема під час ще АТО та ООС, ЗСУ активно використовували цю систему й продовжують її експлуатацію й зараз.
Водночас у РФ процес зняття гармат з озброєння розпочався ще у 90-х та тривав більш ніж активно і станом на 2022 рік, за Military Balance, у російських збройних силах у строю було близько 500 таких гармат. А кількість на консервації оцінюється у межах від 1 тисячі (за Military Balance) до 2 тисяч (за російськими джерелами).
Варто зазначити, що у номенклатуру боєприпасів Т/МТ-12 входять й осколково-фугасні снаряди дальність стрільби якими з закритої позиції становить до 8 км. Й саме такий сценарій застосування рашистами цих гармат наразі вбачається більш реалістичним, ніж у ролі засобу протитанкової оборони. Хоча нові військові формування, які створює РФ, на кшталт мотострілецьких полків, потребують озброєння для протитанкових підрозділів, й тому не виключено, що ці гармати витягають саме з цією метою.
Читайте також: Чи є сенс наварювати на Leopard 2A4 динамічний захист: чи робили це раніше і до якого висновку прийшли