Рашисти почали вихвалятися тим, що використовують спеціальні плащі, які мають теплоізоляційний прошарок, що дозволяє бути непомітний у тепловізор.
Зокрема фото з демонстрацією роботи такого плаща активно поиширено рашиськими так званими воєнкорами. Тому до цього питання необхідно підійти без зайвого шапкозакидання, але й без перебільшення.
Читайте також: Туреччина ввела у Чорне море легкий авіаносець Anadolu з дронами Kızılelma та Bayraktar TB3
Такі вироби дійсно не є чимось фантастичним, більше того, з огляду на оголошення у російських спеціалізованих магазинах коштують відносно дешево. Зокрема один з виробників такої продукції пропонує її за цінником у 47 доларів.
Також виробник продемонстрував на відео можливості такої продукції. Зокрема через тепловізор такий плащ дійсно дозволяє зменшити помітність у тепловізор.
Враховуючи доволі велику кількість західних компаній, які пропонують аналогічні за властивостями вироби, цілком не дивно, що у РФ пішли аналогічним шляхом.
Такий ефект досягається тим, що у тканині використовується багатошарова структура, головна задача якої працювати у ролі ізолятора для людського тепла, але при цьому не бути самою теплоконтрастною.
Але звісно виникає проблема з тепловідведенням. Якщо не звертати на це увагу, то створення такого захисту впирається лише у пошук матеріалу, який буде мати високі показники відбиття та низьке випромінення в інфрачервоному діапазоні. Два шари такого матеріалу необхідно розмістити між синтепоном або чимось подібним. Детальні інструкції з виготовленням таких костюмів з'явились у мережі ще років з 10 тому на каналах любителів теорій змов та "виживальників".
Далі все впирається лише у фантазії авторів таких предметів камуфляжу, які можуть бути виготовлені у вигляді плащів, пончо чи навіть повноцінного костюму.
Але головна проблема настає після того, як у такому виробі необхідно буде проявити будь-яку фізичну активність, бо людина знаходиться у справжньому термосі.
На адекватному західному технологічному рівні звісно є спроби зробити легкіші комплекти у вигляді накидок, які будуть маскувати у тепловізорі, але не створюють ризиків померти від перегріву, особливо літом.
Але їх детальні тести сторонніми користувачами показують, що фізику все ж таки доволі складно обманути. Але тут дійсно все починає впиратись у якість самого тепловізора й чутливості його матриці. Ціна таких накидок, до речі, становить вже декілька сотень доларів, але виробник попереджає, що продає товар, як є й не повертає кошти.
Тому цілком можливо, що завдяки таким публікаціям рашиські воєнкори створюють лише рекламу певним виробникам. Але у будь-якому випадку не варто применшувати те, що таких виробів у ворога дійсно стане більше.
Читайте також: Скільки ЗСУ отримали танків Leopard 2, чи виконали союзники план на танкову бригаду і яка країна передала найбільше