Сьогодні артилерійські системи відіграють надважливу роль на полі бою і саме на ракетні війська та артилерію сьогодні припадає до 90% вогневого ураження сил та засобів противника — таку цифру називає начальник Головного управління Ракетних військ і артилерії та безпілотних систем Генштабу ЗСУ бригадний генерал Сергій Баранов.
Читайте також: Західні аналітики думають, що в РФ стало вдвічі більше МиГ-31К під "Кинжал"
Завдяки наявності на озброєнні Сил оборони високоточних ракетних систем, таких як американські HIMARS та M270, і західних зразків 155-мм артилерійських систем, Україна змогла створити "далекобійний "вогневий кулак", який б’є настільки потужно, що ворог вже не має змоги вести з нами дієву контрбатарейну боротьбу", цитує Баранова Military Media Center.
Як наголошує генерал, українські артилеристи завдають ювелірних ударів по російських артилерійських системах, завчасно виявляючи їхнє місцерозташування.
Високі результати українська артилерія демонструє завдяки низці факторів — як рівню навченості наших військових, так і технологічним перевагам — використанню сучасних цифрових технологій, автоматизованих СУВ та систем контрбатарейної боротьби, відзначає Баранов.
Так, наприклад, якщо порівняти дані порталу Oryx, то з лютого 2022 року лише за підтвердженими на фото та відео випадками РФ втратила ледь не вдвічі більше буксированої артилерії (Towed Artillery), майже у два з половиною рази більше самохідної артилерії (Self-Propelled Artillery), і у понад п’ять з половиною разів більше — ракетних систем залпового вогню (Multiple Rocket Launchers).
Читайте також: Якщо Армія США під час війни випускала мінімум по 20 ATACMS в день, то скільки зараз може бути ракет