xcounter
#

Новим командувачем ВМС України Президент призначив контрадмірала Олексія Неїжпапу

2165
Колишній командувач ВМСУ адмірал Ігор Воронченко та його наступник - контрадмірал Олексій Неїжпапа
Колишній командувач ВМСУ адмірал Ігор Воронченко та його наступник - контрадмірал Олексій Неїжпапа

Президент України Володимир Зеленський звільнив Ігоря Воронченка з посади командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України та призначив замість нього контрадмірала Олексія Неїжпапу

Відповідні Укази, щодо звільнення Ігоря Воронченка (№216/2020) та призначення Олексія Неїжпапи командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України (№217/2020) оприлюднені на сайті Президента.

Нагадаємо, колишній командувач ВМСУ адмірал Ігорь Воронченко був призначений на цю посаду у квітні 2016 року.

Читайте також: Абромавичус звільнив президента "Антонова"
Командувач ВМСУ

Олексій Неїжпапа народився 1975 року у місті Севастополь. Вже за часів Незалежності він закінчив Севастопольський військово-морський інститут (1997 рік).

Відзначається, що новопризначений командувач всю офіцерську службу (від лейтенанта до капітана першого рангу) пройшов на кораблях Військово-Морських Сил ЗСУ.

Командувач ВМСУ

З 2015 по 2019 рік Олексій Неїжпапа був заступником командувача українських ВМС з бойової підготовки й обіймав посаду начальника управління бойової підготовки Командування ВМСУ.

З квітня цього року обіймав посаду заступника командувача Військово-Морських сил ЗС України.

Командувач ВМСУ
Тодішній перший заступник командувача ВМСУ, контрадмірал Олексій Неїжпапа, командир тактичного з’єднання "65" капітан 1 рангу Метью Ліман та командувач ВМС ЗСУ Ігор Воронченко, на відкриття навчань "Сі Бриз-2019"

Також відомо, що він брав участь в операції Об'єднаних сил на Донбасі та неодноразово представляв Україну (здійснював керівництво) на спільних українсько-американських морських навчаннях "Сі Бриз".

Читайте також: ​МБАК "Костопіль" пройшов перевірку бойових спроможностей