xcounter
#

Президент затвердив новий пакет санкцій: вони захищатимуть інформаційну безпеку держави

1384
Президент України Володимир Зеленський/Авторство фото: сайт Офісу Президента України
Президент України Володимир Зеленський/Авторство фото: сайт Офісу Президента України

У вівторок, 2 лютого ц.р. Президент України Володимир Зеленський увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". Ряд ЗМІ, зокрема телеканали NewsOne, ZIK та "112", які часто називали інструментами пропаганди Кремля – під забороною. В Міністерстві культури та інформаційної політики України рішення РНБО про санкції щодо цих телеканалів вважають вчасним та логічним

Текст відповідного Указу №43/2021 був оприлюднений на сайті офісу Президента.

Персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи застосовуватимуться, зокрема, до громадянина України Тараса Козака та вісьмох компаній, які володіють телеканалами ZIK, "112 Україна" та NewsOne.

Читайте також: ​Здавав росіянам побратимів та союзників: справу зрадника-військовослужбовця НГУ скеровано до суду
Президент затвердив санкції, ZIK,

Мова йде про: ТОВ "АРІАДНА ТВ", ТОВ "НОВИЙ ФОРМАТ ТВ", ТОВ "ТВ ВИБІР", ТОВ "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ "112-ТВ", ТОВ "ЛІДЕР ТВ", ТОВ "ПАРТНЕР ТВ", ТОВ "НОВИНИ 24 ГОДИНИ" та ТОВ "Нові комунікації".

Проти цих компаній строком на 5 років буде застосовано ряд обмежувальних заходів. Зокрема, санкції передбачають блокування активів цих компаній, заборону на виведення капіталів за межі України, зупинку виконання економічних та фінансових зобов'язань. Компаніям також заборонять користуватися радіочастотами України, ретранслювати / розповсюджувати телепрограми та надання телекомунікаційних послуг, анулюють або зупинять ліцензії та інші дозволи для здійснення діяльності тощо.

ОПЗЖ, Президент затвердив санкції, ZIK,
Депутати Верховної Ради України від фракції ОПЗЖ Віктор Медведчук, Вадим Рабінович, Тарас Козак, Олександр Колтунович, Ренат Кузьмін і Тетяна Плачкова під час відвідин Москви. Березень 2020 року

Забезпечення реалізації і моніторингу ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів покладено на Кабмін разом з СБУ та Національним банком України, а проконтролювати виконання рішення РНБО, введеного в дію Указом Президента, має Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилов.

Рішення РНБО про санкції щодо телеканалів NewsOne, ZIK та "112 Україна", мовлення яких станом на ранок 3 лютого ц.р. припинено, привітав Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Він вважає його вчасним та логічним.

Президент затвердив санкції, ZIK,
Під санкції потрапили канали NewsOne, ZIK та "112", бенефіціаром яких є Тарас Козак

“Рішення РНБО про санкції щодо трьох телеканалів, що називають себе українськими, - давно зріло в суспільстві та у більшості журналістської спільноти. Йдеться про NewsOne, ZIK, "112 Україна" та їхнього бенефіціара – Тараса Козака (хоча всі при цьому називали їх "медведчуківськими")”, - написав міністр у Телеграмі.

На його переконання, рішення РНБО – симетричне на щоденні інформаційні та пропагандистські атаки на свободу та незалежність. “Це логічне завершення розслідування Тимчасової слідчої комісії, у якій я брав участь ще під час роботи народним депутатом. Тоді ми з’ясовували, як відбувалися оборудки під час зміни власників телеканалів “112”, ZIK та NewsOne, які сьогодні належать одній людині – правій руці Медведчука, депутату Тарасу Козаку. Радий, що і що наші напрацювання стали кроком до встановлення цілковитої прозорості структури власності українських телеканалів та завадили інформаційної монополізації в інтересах окремих політичних сил”, - додав Ткаченко.

Президент затвердив санкції, ZIK,

За його словами, цей кейс є винятковим, але вчасним. І не тільки через інформаційний тероризм і загрозу безпеці України цих інструментів пропаганди Кремля, але й через масові порушення журналістських стандартів, фейки та маніпуляції.

Нагадаємо, що засідання Ради національної безпеки і оборони, де шляхом письмового голосування члени РНБО розглядали питання введення персональних санкцій стосовно юридичних та фізичних осіб, які перебувають на території України, відбулось 02 лютого ц.р. Про це, як повідомляється на офіційному сайті Президента України, повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов. "З 19 членів Ради національної безпеки і оборони 17 проголосували "за", один утримався, один перебуває у відрядженні", – розповів про результати голосування з питання прийняття рішення про застосування персональних санкцій Олексій Данілов.

Читайте також: Майже три десятки гелікоптерів від Airbus мають надійти у 2021 році службам МВС України