Сьогодні Україна відзначає День зенітно-ракетних військ Повітряних Сил. З нагоди цього свята Командування ПС ЗСУ опублікувало офіційне відео, із якого ми можемо дізнатись зокрема таку – схоже, що наші захисники використали саме ЗРК Patriot для побоїща рашистської авіації в небі над Брянською областю РФ 13 травня 2023 року, що запам’яталось більше під мемом "брянська ППО".
В той день окупанти втратили як мінімум один Су-34 і один Су-35, два рідкісні вертольоти РЕБ Ми-8МТПР-1, яких було менше 20, і як виявилось – ще один Ми-8, який міг входити до складу пошуково-рятувальної групи.
Читайте також: РФ нарощує виробництво "Ланцетів", Міноборони шукає засоби проти цих БПЛА
![](/media/contentimages/8fa64a27e4a5bcfe.jpg)
Дізнатись про це ми можемо завдяки позначкам на одній із машин ЗРК Patriot в розпорядженні ЗСУ, де відображена заодно результативність не тільки "брянської ППО", але й також по знищенню "Шахедів", дозвукових крилатих ракет та аеробалістичних "Кинжалів", які безпосередньо загрожували Києву.
Наголосимо, що для знищення аеродинамічних цілей, як то літаки чи вертольоти, дозвукові КР або ж інші цілі, комплекс Patriot може використовувати зенітні ракети типу PAC-2, які й забезпечують дальність стрільби до 160 км. В офіційних джерелах циркулює показник, що за місяць бойової роботи українські зенітники на ЗРК Patriot знищили загалом понад 80 повітряних цілей різних типів, зокрема 13 ракет "Кинжал".
![](/media/contentimages/30064a27f1a9c91f.jpg)
Водночас, на честь сьогоднішнього свята привітальне відео опублікував також командувач Об’єднаними силами ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв, і це відео зокрема можна вважати першим офіційним підтвердженням того, що Україна справді отримала від Польщі модернізовані ЗРК С-125 SC.
Перший і єдиний натяк про можливу передачу від Польщі для ЗСУ комплексів С-125 SC з’явився на початку грудня 2022 року, але жодного підтвердження далі він так і не отримав.
Головні особливості польських ЗРК цього типу – гусеничне шасі від танка Т-55, що підвищує мобільність цього комплексу загалом, та установка модернізованої апаратури прийому-передачі, яка "втислась" в блок розміром 1 кубометр, хоча на оригінальному С-125 така апаратура займає аж 10 шаф.
Водночас, польський ЗРК С-125 SC використовує ті самі радянські зенітні ракети 5В27, і передача таких засобів ППО могла цілком вкладатись в концепцію "давати ЗСУ модернізовані ЗРК, до яких може бути достатньо багато ракет".
![](/media/contentimages/02a64a27faf444be.jpg)
Читайте також: Окупанти поставили кілька десятків зеніток 2М-1 і 2М-3М для захисту своєї бази в Севастополі від наших БПЛА