xcounter
#

Польща готова передати винищувачі МіГ-29 Україні

Але через американську авіабазу "Рамштайн" у Німеччині
Польській МіГ-29
Польській МіГ-29
6092

Про це йдеться у заяві міністра закордонних справ Польщі, опублікованій у вівторок ввечері

Польща готова передати винищувачі МіГ-29, про які просила Україна, на американську авіабазу "Рамштайн" у Німеччині, але просить у США надати літаки на заміну.

"Влада Республіки Польща, після консультацій між президентом та урядом, готова негайно та безкоштовно розгорнути всі свої літаки МІГ-29 на авіабазі Рамштайн і передати їх у розпорядження уряду Сполучених Штатів Америки", - йдеться у заяві міністра закордонних справ Польщі, опублікованій у вівторок ввечері.

Читайте також: США і Польща обговорюють передачу Україні винищувачів Міг-29

У той же час Польща просить США надати їй літаки на заміну з відповідними експлуатаційними можливостями.

"Польща готова негайно встановити умови покупки літаків", - йдеться у заяві. Польський уряд також просить інших союзників по НАТО, у яких на озброєнні є літаки МіГ-29, діяти так само.

Польські МіГ-29
Польські МіГ-29

Раніше, 28 лютого Україна заявила, що українські пілоти прибули до Польщі, щоб отримати військові літаки від партнерів із ЄС. Йшлося про радянські винищувачі, такі як МіГ-29, на яких українські пілоти вже навчені літати. Український парламент навіть конкретизував скільки їх буде: 28 МіГ-29 із Польщі, 12 зі Словаччини та 16 із Болгарії, а також 14 Су-25 із Болгарії.

Однак згодом ці країни ЄС офіційно заявили, що не збираються передавати Україні бойові літаки. Зараз ситуація поволі починає змінюватися.

Читайте також: США дали країнам НАТО "зелене світло" на постачання Україні винищувачів