xcounter
#

Поляки приєднались до флешмобу і також збирають кошти на Bayraktar TB2 для України

Поляки приєднались до флешмобу і також збирають кошти на Bayraktar TB2 для України
9354

Акції зі збирання коштів на Bayraktar TB2 для України ширяться світом

У Польщі почали збирати гроші на ударно-розвідувальний дрон Bayraktar TB2 для України, про початок акції повідомив журналіст Славомір Сераковський, який відкрив збір коштів. У дописі до акції йдеться, що спочатку литовці зібрали 5 мільйонів євро на один дрон, згодом українці зібрали 600 млн грн тому поляки не мають стояти осторонь.

"Не будемо пасивно спостерігати, як вбивають українських дітей і руйнують ще одне місто. Давайте візьмемо участь у цій боротьбі", - йдеться у заклику ціль якого зібрати 4,5 млн злотих.

Читайте також: До Harpoon в ЗСУ може приєднатися ще одна ракета, яка ввалить по кораблю ЧФ РФ на 200 км

Така підтримка з боку звичайних поляків, які активно допомагають українським біженцям, йде пліч-о-пліч із величезною допомогою, яка надає офіційна Варшава, як у гуманітарному, так і у військовій сферах. Зокрема можливо згадати передачу сотень танків та іншої бронетехніки, артилерійських систем, включно з найновішими Krab, ПЗРК та іншого озброєння та амуніції, вартість яких вже давно перетнула межу у 3 млрд доларів.

Водночас розробник і виробник дронів Bayraktar TB2 - турецька компанія Baykar, після литовської та української акції обидва рази повідомляла, що просить направити гроші на інші потреби України, а дрони будуть передані безкоштовно. Але якщо ж такі флешмоби зі збору коштів на дрони продовжаться і в інших країнах, то можливо Baykar все ж таки знадобиться почати брати гроші за свою роботу.

Також слід зазначити, що Baykar, скоріш за все, посунув виконання всіх інших контрактів заради України. Зокрема міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що зараз турецька компанія виділила майже всі потужності заводу на забезпеченні потреб українського війська, яке з 24 лютого вже отримало близько півсотні дронів.

Читайте також: ЗРК NASAMS для України від США: наскільки він буде дієвим для знищення ракет РФ