xcounter
#

Подолання наслідків терористичних обстрілів: навчання з мінної безпеки від експертів "Асоціації саперів України"

911
Подолання наслідків терористичних обстрілів: навчання з мінної безпеки від експертів "Асоціації саперів України"

Питання розмінування територій буде актуальне в Україні ще протягом багатьох років

Російські терористичні обстріли території України мають серйозні наслідки для аграрної промисловості країни – за оцінками "Асоціації саперів України", наразі близько п’ятої частини нашої країни (орієнтовно 139 тис. кв. км) є потенційно небезпечними і потребують обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів (ВНП).

розмінування
Фото: "Асоціація саперів України"

Як відзначають в "Асоціації саперів України", на повне очищення України від ВНП можуть піти десятки років – одним з проблемних моментів у цьому контексті є брак навченого персоналу та відповідної техніки, водночас пришвидшення процесу розмінування допоможе швидше відновити повноцінну роботу аграрної промисловості і зберегти життя людей.

Саме тому питанням гуманітарної протимінної діяльності в Україні на форумі "Безпека критичної інфраструктури та гуманітарна протимінна діяльність" буде присвячено окрему дискусійну панель "Безпека життя. Протимінна діяльність".

розмінування Україна
Фото клікабельне

У рамках цього заходу експерти "Асоціації саперів України" проведуть навчання щодо попередження ризиків від мін та вибухонебезпечних предметів для представників об’єктів критичної інфраструктури, представників ОВА та ОТГ, поліцейських громад.

У програмі навчань:

  1. Ситуація в Україні. Проблематика щодо мінної небезпеки
  2. Що потрібно знати про небезпеку від мін та вибухонебезпечних предметів: наземні міни, загальний огляд, типи та спосіб ураження. Інші види загроз під час воєнних вій. Типи мінно-вибухових травм.
  3. Небезпечні території. Ознаки небезпечних територій (районів), системи їхнього позначення (маркування). Офіційна та неофіційна система позначень небезпечних територій. Інші ознаки небезпечних територій.
  4. Правила безпечної поведінки у ситуаціях, пов’язаних із виявленням мін та ВНП. Правильні дії у випадку інциденту на мінному полі.
  5. Моє рішення. Зміна поведінки.

Участь у навчанні безкоштовна, кількість місць обмежена. Квитки за посиланням: https://bit.ly/3GYD9QO. Захід відбудеться 17 травня 2023 року.

Читайте також: Окупанти стали мінувати територію України мінами ПОМ-3 "Медальйон"