xcounter
#

"Перші за межами США": Ізраїль отримав унікальний випробувальний винищувач F-35

6868
"Перші за межами США": Ізраїль отримав унікальний випробувальний винищувач F-35

Завдяки цій унікальній версії F-35 Ізраїль зможе інтегрувати власне озброєння та авіоніку у винищувач

Ізраїльські військово-повітряні сили отримали унікальний випробувальний варіант винищувача F-35I. "Єдина версія "Адіра" за межами США", як її називають в Ізраїлі, прибула на базу ВПС Тель-Ноф у центрі країні. На цій базі є нові об’єкти, зокрема й оновлена злітно-посадкова смуга.

Перший новий літак, який був переданий FTC (ізраїльський Льотно-випробувальний центр) став також 15-м Adir, що зійшов з виробничої лінії у Форт-Уерт, Техас. Машина деякий час знаходилася на території Сполучених Штатів, ймовірно для проходження випробувань.

Читайте також: Нова РЛС британського винищувача Tempest збирає в 10 000 разів більше даних, ніж попередні
F-35I
Випробувальний F-35I. Фото: Аміт Агронов

Цю експериментальну модель винищувача називають унікальною через те, що раніше існували лише випробувальні літаки з обмеженими експлуатаційними можливостями або ж призначені для тестування тих чи інших систем.

Водночас за необхідності випробувальний F-35, який отримав Ізраїль, можна перетворити у повністю бойовий літак.

F-35I
На церемонії введення в експлуатацію. Фото: Аміт Агронов

Як зазначив керівник авіабази Тель-Ноф бригадний генерал Одед Коен, новий винищувач поставить перед особовим складом нові задачі. Однак він впевнений, що вони зможуть досконало опанувати можливості цього експериментального винищувача.

Зазначається, що значна цінність експериментального винищувача полягає у тому, що на нього можна самостійно встановлювати різне озброєння. Разом з тим, не всі місцеві системи можна без проблем встановити на американський літак.

F-35I
F-35I на авіабазі в Ізраїлі

Стверджується, що ВПС Ізраїлю будуть оснащувати F-35I високоточними бомбами Rafael SPICE з електрооптичними функціями і функціями GPS-наведення, які розташуються у внутрішньому відсіку винищувача.

Як зазначають у ВПС Ізраїля, винищувач також отримає системи радіоелектронної боротьби та зв’язку вітчизняного виробництва.

Як раніше розповідав Defense Express, у грудні до Ізраїлю прибуде перший з чотирьох кораблів проєкту Sa'ar 6 – корвет INS Magen, побудований німецькою компанією ThyssenKrupp Marine Systems.

корвет INS Magen
Корвет INS Magen

Попри не досить велику водотоннажність, корвет має досить пристойний набір озброєння

Читайте також: Німеччина витратить мільярди доларів на винищувачі