xcounter
#

Олексія Данілова звільнено з посади Секретаря РНБО, призначено Олександра Литвиненко

2845
Олексій Данілов з 26.03.2024 - екс-секретар РНБО
Олексій Данілов з 26.03.2024 - екс-секретар РНБО

На посаду Секретаря Ради національної безпеки і оборони України перейшов очільник Служби зовнішньої розвідки

У Раді національної безпеки і оборони України відбулись вагомі кадрові зміни зі зміною Секретаря, який є ключовою фігурою в цьому колегіальному органі. Указом Президента від 26 березня 2024 року з цієї посади звільнено Олексія Данілова, який був на ній з 3 жовтня 2019 року.

Також було призначено його наступника - Олександра Литвиненко, який з 23 липня 2021 року очолював Службу зовнішньої розвідки. Своєю чергою Служба зовнішньої розвідки також отримала нового керівника - Олега Іващенка.

Читайте також: Олексія Данілова звільнено з посади Секретаря РНБО, призначено Олександра Литвиненко
Олександр Литвиненко
Олександр Литвиненко, з 26.03.2024 року - Секретар РНБО

Зазначимо, що голова Служби зовнішньої розвідки входить у склад РНБО, більше того, Олександр Литвиненко з 2014 по 2019 рік був заступником Секретаря РНБО.

Звільнення Олексія Данілова можливо вважати доволі несподіваним. Як мінімум, можлива заміна Головнокомандувача ЗСУ обговорювалась більш ніж значний час перед тим, як 8 лютого цього року не було призначено Олександра Сирського.

Також наразі немає офіційної аргументації рішення Володимира Зеленського, але в цілому заміна Секретаря РНБО вкладається у ротації у всьому силовому блоці країни.

Читайте також: Один із заводів в Україні робить 20 тис корпусів на міни та снаряди, хоче вийти на 100 тис в місяць