xcounter
#

​Валерія Залужного звільнено з посади Головнокомандувача ЗСУ: призначено Олександра Сирського - офіційно

5235
​Валерій Залужний, Головнокомандувач ЗСУ 2021-2024 роки
​Валерій Залужний, Головнокомандувач ЗСУ 2021-2024 роки

Президент України Володимир Зеленський змінив керівництво Збройних Сил України

Збройні Сили України отримали нового Головнокомандувача, Валерій Залужний, який займав цю посаду з 27 липня 2021 року було звільнено сьогодні, 8 лютого.

"Відсьогодні до керівництва Збройними Силами України приступає нова управлінська команда... Я призначив генерал-полковника Сирського Головнокомандувачем Збройних Сил України", - повідомив Володимир Зеленський.

Читайте також: РФ ще з 2010-х років моденізує атомний підводний човен під ракети "Циркон"

За час його каденції на посаді Головнокомандувача Валерій Залужний відповідав не лише за план відбиття російського повномасштабного вторгнення, але й безпосередньо керував ЗСУ у найтяжчий час, коли цей план вже прийшлось реалізовувати. Під його керівництвом весь шлях українського війська від перших днів найбільшої війни у Європі з часів Другої Світової до 8 лютого 2024 року.

Валерій Залужний

Президент України рішення щодо звільнення Головнокомандувача ЗСУ аргументував наступним чином:

"Я хочу, щоб бачення війни було єдиним і в наших воїнів у Роботиному чи Авдіївці, і в Генеральному штабі та на Ставці", - повідомив голова держави.

Новий Головнокомандувачем ЗСУ став Олександр Сирський, який з 5 серпня 2019 року очолював Сухопутні війська Збройних Сил України. Здійснював безпосереднє управління військами під Києвом на початку повномасштабного російського вторгнення, а також є командувачем Оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця", яке відповідає за східну ділянку лінії бойового зіткнення.

"Він має успішний досвід захисту - провів Київську оборонну операцію. Він має також і успішний досвід наступу - Харківської визвольної операції", - характеризував нового Головнокомандувача ЗСУ Володимир Зеленський.

А також підкреслив, що питання успіху України у 2024 році, можливо лише "за умови ефективних змін в основі нашої оборони" - ЗСУ.

Читайте також: У чому складність опізнати російський "Циркон" й що про цю ракету взагалі відомо
ТЕГИ Війна