xcounter
#

Окупанти біля Бахмуту натягнули сіті проти БПЛА, можливо це навіть працює (відео)

9882
Антидронові сіті російських окупантів на Сході України, вересень 2023 року, стоп-кадр з відео
Антидронові сіті російських окупантів на Сході України, вересень 2023 року, стоп-кадр з відео

Ворог знайшов архаїчний, і водночас в чомусь ефективний засіб боротьби проти БПЛА в міських умовах

У відкритому доступі з’явилось відео, ймовірно відзняте російськими загарбниками в районі Бахмуту. На цьому відео ми можемо бачити, що рашисти в урбанізованій місцевості між ліхтарними стовбами натягнули доволі щільні сітки, котрі скоріш за все виконують саме "протидронову" функцію, тобто перехоплення FPV-дронів або ж безпілотників більш крупних габаритів.

Деякі з цих сіток уже порушені. Тому тут цілком може бути ситуація, що ці засоби перехоплення спрацювали, як і було задумано ворогом, тобто "піймавши" один із безпілотників ЗСУ, або ж це міг бути зовсім інший фактор, який до БПЛА не має жодного відношення.

Читайте також: Розтрощення підводного човна "Ростов-на-Дону" у РФ назвали "легкими пошкодженнями"
Антидронові сіті російських окупантів на Сході України, вересень 2023 року, стоп-кадр з відео

Від Defense Express додамо, що такий формат протидронової оборони, яку спробував побудувати ворог на цій ділянці фронту, має як і свої переваги, так і свої недоліки. Якщо говорити про переваги, то виявити цю фізичну перешкоду для БПЛА можливо лише якщо виявити напряму візуально. Бо на відміну від засобів РЕБ, зокрема "антидронових рушниць",така антидронова сітка точно не видає ніякого випромінювання.

Із недоліків – такий фізичний бар’єр перекриває маршрут польоту лише за однією проекцією, при чому так, що це в принципі знижує ефективність такого засобу фізичної протидії БПЛА.

Сіті проти літаків та гелікоптерів, які розгортала Вірменія у 2020 році під час війни за Карабах, зображення з відкритих джерел

Натягнуті на ліхтарні стовби сітки в чомусь виглядають як "реінкарнація" аеростатів загородження часів Другої світової війни, але без використання самих аеростатів.

Але тут варто також нагадати, що подібну річ використовувала Вірменія навіть в 2020 році під час війни за Карабах. Тільки там використовувались сталеві троси, натягнуті між ущелинами гір, які б мали заважати прольоту літаків та гелікоптерів.

Раніше Defense Express розповідав про те, що рашисти використовують окопний РЕБ "Пероед", що не дає 100% захисту від FPV-дронів.

Рашистська станція РЕБ "Пероед", зображення з відкритих джерел
Читайте також: Чи дійсно російський С-400 є "бестселером" та як Україна дійсно його знищила