xcounter
#

Норвегія передає Україні високоточні ракети Hellfire, бійці ЗСУ вже навчені та готові до їх використання

7292
AGM-114 Hellfire
AGM-114 Hellfire

ЗСУ отримають додаткові високоточні ракети AGM-114 Hellfire з лазерним наведенням

Міністр оборони Норвегії Бйорн Арильд Грем (Bjørn Arild Gram) повідомив про передачу Україні протитанкових ракет AGM-114 Hellfire з лазерним наведенням, що стоять на озброєнні норвезької армії.

У пакет постачання входить 160 ракет, обладнання для пуску та системи управління вогнем, передає норвезьке видання VG, яке поспілкувалось з посадовцем перед початком зустрічі "Рамштайн-5". За словами Бйорна Грема, українські бійці вже пройшли відповідне навчання.

Читайте також: Новий пакет допомоги від США на 675 млн доларів: артилерія та ще більше AGM-88 HARM

Ці ракети вже адаптовані для запуску з землі, бо Hellfire входять у комплект легкого берегового ракетного комплексу. Фактично він аналогічний комплексу RBS 17, який вже передала Швеція.

Дальність дії Hellfire при пуску з землі становить до 11 км, а для наведення використовується лазерна підсвітка цілей. Штатно для цього використовується наземний підсвітлювач, але, за правильної організації, можливо використовувати й підсвітку цілей з дрона.

Враховуючи наявну потребу ЗСУ, то скоріш за все, ці Hellfire будуть використовуватися все ж таки не у якості протикорабельних ракет, а для ураження наземних об'єктів.

Варто зазначити, що Норвегія виводила ці комплекси з експлуатації, тому мова йде про доволі вагому кількість ракет, які є у розпорядженні норвезької 23-тисчяної армії. Але зараз Осло, за словами міністра оборони країни, вже планує перейти від постачання наявного озброєння до України до виробництва нового.

Читайте також: ЗСУ ракетами Harpoon потопили два корабля ВМС РФ, а не один, як офіційно повідомлялось