Комплекс берегової оборони РК-360МЦ "Нептун" проходить черговий етап державних випробувань, які передують прийняттю на озброєння Збройних Сил України.
"Льотні випробування проводяться зі створенням реальних радіоперешкод для головки самонаведення ракети та залученням авіації - літаків Су-27", - повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
Читайте також: "Вільха-М" - підготовка до пуску та знищення цілі: з’явилось відео з останніх вогневих випробувань
Таким чином розробка ДККБ "ЛУЧ" тестується в максимально наближений до бойових умовах, коли противник ставить засобами радіоелектронної боротьби завади для систем виявлення та наведення на ціль.
Ракета Р-360 слідує за визначеним маршрутом, керуючись інерціальною системою навігації, яка звіряється із даними від супутників. Політ відбувається на гранично малих висотах з дозвуковою швидкістю. На кінцевому етапі маршруту ракета робить "горку", знаходить за допомогою радіолокаційної головки самонаведення ціль, спускається до лічених метрів над водою та прямує до ворожого корабля.
У свою чергу противник може засобами РЕБ "засліпити" ракету та відвести її в сторону. Ці випробування мають довести, що Р-360 "Нептун" може знищити ціль навіть за таких умов.
Нагадаємо, що для "Нептуна" це вже другі за квітень вогневі випробування. Це говорить про активізацію прийняття цього комплексу на озброєння, що може відбутися вже у найближчій перспективі. Так, 2 квітня цього року, "Нептун" здійснив ураження морської цілі на відстані у 100 км від узбережжя.
Береговий ракетний комплекс РК-360МЦ "Нептун" призначений для контролю територіальних вод і проливних зон, захисту військово-морських баз, берегових об'єктів і інфраструктури узбережжя, захисту узбережжя на десантно-небезпечних напрямках.
Комплекс забезпечує наведення, цілерозподіл та знищення цілей протикорабельними крилатими ракетами Р-360. Заявлена дальність пуску ракети становить до 280 км. Швидкість близько 1000 км/год, висота польоту над гребенем хвиль - від 3 до 10 м. Маса ракети - 870 кг, маса бойової частини -150 кг.
Дивізіон РК-360МЦ "Нептун" забезпечує старт окремих ракет або залповий пуск до 24 ракет (тобто повний залп 6 пускових установок), з інтервалом пусків у залпі від 3 до 5 сек. Бойове застосування комплексу забезпечується в простих і складних метеоумовах вдень і вночі при повній автономності наведення після пуску в умовах вогневої і радіоелектронної протидії противника.
Комплекс "Нептун" розроблений ДержККБ "Луч", виготовляється у кооперації з залученням лише вітчизняних підприємств.
Читайте також: Як "Нептун" влучає у ціль: нові подробиці випробувань та унікальне відео