xcounter
#

НАТО не зважується забезпечити безпольотну зону над Україною

1982
Руйнування мирних будівль
Руйнування мирних будівль

Про це було повідомлено на прес-конференції за підсумками екстреної зустрічі НАТО у Брюсселі 4 березня.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що згоди серед членів альянсу щодо запровадження над Україною безпольотної зони немає. Попри те, що цього прагне Україна і таку ідею підтримали окремі посадові особи з Пентагону. Дивимось з 20 хвилини.

"Про це згадували. Але союзники заявили, що нам не потрібно, щоб літаки НАТО перебували в українському повітряном просторі, або щоб війська НАТО заходили на територію України", - сказав він.

Читайте також: Закриття повітряного простору: чому нас не чують?

"На нас відповідальність запобігти ескалації цієї війни і поширення її за межі України, тому що тоді ситуація стане ще більш небезпечною. Тому ми чітко сказали, що не будемо втручатися ні на суші, ні у повітряному просторі. Єдиний спосіб забезпечити безпольотну зону - відправити винищувачі НАТО у повітряний простір України, і забезпечувати безпольотну зону, збиваючи російські літаки.

Якби ми це зробили, це може вилитися у повномасштабну війну у Європі, у яку будуть втягнуті ще більше країн і це спричинить ще більші страждання", - стверджував генсекс НАТО Єнс Столтенберг.

Він додав, що саме тому країни-члени НАТО здійснюють на Росію жорсткий тиск санкціями і надають допомогу Україні, але не хочуть напряму залучати свої сили.

На уточнюючі запитання, чи ще може Альянс переглянути позицію, генсек НАТО натякнув, що таке рішення неможливе.

Читайте також: Окупанти з РСЗВ "Торнадо-С" обстрілюють забороненими касетними боєприпасами населені пункти