xcounter
#

На питання, як боротися з дронами є доволі проста та прагматична відповідь у вигляді "розумних прицілів"

12222
На питання, як боротися з дронами є доволі проста та прагматична відповідь у вигляді "розумних прицілів"

Приціл SMASH від SmartShooter із самого початку заявлявся розробниками, як справжня революція у стрілецькій справі, й здається так воно і є

Як боротися з малими БПЛА, роль яких на полі бою стала очевидною у вигляді легкого, дешевого та ефективного засобу розвідки та коригування вогню артилерії, а також засобів доставки боєприпасів-скидів, а окремо - й з дронами-камікадзе - доволі складне питання.

Можливо працювати у векторі засобів радіоелектронної боротьби, можливо створювати спеціальні зенітні системи, чи експериментувати з альтернативними засобами ураження на кшталт лазерів чи електромагнітної зброї, зокрема й систем типу Leonidas.

Читайте також: Перша партія Leopard 1 через декілька тижнів буде у ЗСУ: чого точно не варто очікувати від цієї машини

Але є й інші засоби, які полягають у тому, що можливість боротися з цією загрозою можливо "спустити" на найнижчий рівень з можливих - до стрільця. Зокрема саме таке рішення прийняли у Великій Британії, й замовили першу партію "розумних прицілів" SmartShooter SMASH.

Цей приціл, який встановлюється на звичайну штурмову гвинтівку, має лазерний далекомір, балістичний обчислювач, алгоритм розпізнавання цілей та аналізу їх руху, автоматично виділяє їх, вираховує рішення стрільби та дає зробити постріл лише коли перехрестя співпадає з визначеною точкою (вести загороджувальний вогонь можливо просто не активувавши цю функцію не натисканням кнопки на цівці).

SMASH вже активно тестували в армії США, зокрема у Сирії, а також британські військові й у результаті саме армія Великої Британії замовила ці прилади з метою боротьби з дронами. До цього вибір на користь цих прицілів, як раз для забезпечення боротьби з дронами зробили у Нідерландах.

Загалом, як йдеться в офіційному повідомленні міноборони Великої Британії, 225 таких прицілів (хоча в оновленій версії повідомлення кількість вже не зазначається) будуть замовлені за 4,6 млн фунтів (5,84 млн доларів) у британській компанії Viking Arms. Таким чином вартість одного прицілу у першій партії становитиме майже 26 тисячі доларів.

Але важливий аспект полягає у тому, що Viking Arms не є розробником прицілів SMASH, бо це розробка ізраїльської компанії SmartShooter. І роль компанії саме у постачанні прицілів до Великої Британії. При цьому загальний контракт розрахований на п'ять років та 20 млн фунтів (25,4 млн доларів).

Smartshooter SMASH 3000
Комплект Smartshooter SMASH 3000

Враховуючи його вартість, такі "розумні приціли" у короткостроковій перспективі будуть далеко не на кожній гвинтівці, хоча можливо бути впевненим, що вже у середньостроковій перспективі це вже буде звичним явищем. Водночас навіть озброєння ними "марксменів" вже дозволить знизити загрозу з боку ворожих БПЛА, а паралельно звісно й підняти ефективність вогню цих стрільців й по інших цілях.

Читайте також: Рєзніков говорить, що САУ "Богдана" буде ще більше, але є один нюанс (фото)