Середній десантний корабель ВМС України проєкту 773 L401 "Юрій Олефіренко" зайшов на доковий ремонт на Миколаївський суднобудівний завод (який не виконувався вже багато років) у червні цього року.
Згідно з ремонтною відомостю, виконано зачищення, дефектація, ремонт та фарбування зовнішньої обшивки та конструкцій корпусу, ремонт валопроводів гвинто-стернової та дейдвудної системи, ремонт донно-забортної арматури, відновлення протекторів та інші процедури.
Читайте також: "Миколаївський суднобудівний завод" розпочав процедуру банкрутства
![СДК "Юрій Олефіренко"](/media/contentimages/e8f5faac8286cc33.jpg)
"Під час ремонту було виявлено додатковий обсяг робіт, що представники заводу здійснили у визначений термін. Найближчими днями буде проведена комплексна перевірка корабля, після чого разом з представниками ВМС ЗС України проведемо процес приймання-передачі", - повідомив головний спеціаліст з суднобудування та морської техніки ДК "Укроборонпром" Ярослав Коваленко.
![СДК "Юрій Олефіренко"](/media/contentimages/9055faac83a045ac.jpg)
"Корабель готовий на 100% до виконання за призначенням. Тому, після того, як командир підпише акт приймання корабля, він знову пройде через розведені мости міста корабелів до пункту постійної дислокації", - додав він.
Процес спуску на воду такого великого судна займає досить чимало часу та проводиться у кілька етапів.
![СДК "Юрій Олефіренко"](/media/contentimages/e1c5faac849f06d3.jpg)
"Спочатку корабель повинен лише торкнутися води, потім заглиблення відбувається ще на метр, а далі вже повне занурення підводної частини корабля до моменту його підйому з кіль-блоків. Після кожного етапу корабель оглядають екіпаж, представники заводу, під водою працюють водолази. Все це робиться для виключення виникнення різних позаштатних ситуацій", - роз'яснив деталі військовий представник капітан 2 рангу Олександр Савенко.
![СДК "Юрій Олефіренко"](/media/contentimages/d575faac859d4445.jpg)
При цьому він додав, що лише після підтвердження успішності всіх цих етапів та переконання, що нічого не заважає гвинтам, за справу беруться буксири.
![СДК "Юрій Олефіренко"](/media/contentimages/7c05faac86e90a11.jpg)
Варто додати, що торік СДК проєкту 773 L401 "Юрій Олефіренко" проходив на ДП "Миколаївський суднобудівний завод" терміновий ремонт системи головного двигуна, без якого подальша експлуатація корабля була б неможлива.
Читайте також: Одразу два МБАК "Гюрза-М" повернулися до частин ВМСУ (фото)