Державне підприємство "Антонов" відвідали українські журналісти й на власні очі побачили стан робіт над двома близькомагістральними транспортними літаками Ан-178.
На цей час в цеху підприємства проводять роботи з заміщення всіх деталей російського виробництва на першій, експериментальній машині та продовжуються складальні роботи над літаком для МВС Перу.
Читайте також: Транспортний літак Ан-178 для МВС Перу готовий майже на 40%
"На цій машині (Ан-178) буде виконано імпортозаміщення агрегатів. Перший літак повинен вийти раніше. Пройти льотно-технічні випробування, отримати сертифікат, і друга машина, яка для Перу, повинна мати всі документи, які дають їй право експлуатуватися в авіакомпанії", - повідомив начальник цеху ДП "Антонов" В'ячеслав Лавринчук.
Відзначається, що минулого місяця темпи робіт над двома транспортниками були значно прискорені, щоб надолужити згаяний час вимушеного простою під час карантину. Наразі працівники авіазаводу працюють над літаками у декілька змін.
Як зазначив новий очільник держпідприємства, що входить до складу ДК "Укроборонпром", Олександр Лось, на повне імпортозаміщення російських деталей "Антонов" витратив значну суму власних коштів.
"Мова йде про декілька сотень мільйонів доларів. Конкретно на цей один тип літака Ан-178", - повідомив президент авіапідприємства.
Як можна побачити на відео з цеху, на борт 006, що виготовляється в рамках контракту між ДП ДГЗП "Спецтехноекспорт" та Міністерством внутрішніх справ Республіки Перу укладеному у листопаді 2019 року, почали монтувати крила.
Своєю чергою, експериментальний Ан-178 (зн 001) стоїть з демонтованими двигунами та відсутнім хвостовим оперенням. Також на його фюзеляжі помітні замінені елементи корпусу.
Нагадаємо, стапельне складання фюзеляжу нового літака для Перу почалося у травні цього року.
Також у липні ц.р. стало відомо, що Ан-178 (заводський номер 001) наразі проходить процедуру доопрацювання та імпортозаміщення комплектуючих, у зв’язку з чим знаходиться в розібраному стані та не може виконувати польоти.
Відзначалося, що для повної заміни численних систем першого транспортного літака потрібно близько $21 млн.
Читайте також: Для переобладнання та доопрацювання імпортозаміщеної версії дослідного зразка Ан-178 знадобиться близько $21 млн