xcounter
#

Модифікований бомбардувальник B-1B Lancer здійснив перший політ: як швидко можна оновити літак

7679
U.S. Air Force photo by Senior Airman Yosselin Campos
U.S. Air Force photo by Senior Airman Yosselin Campos

Бомбардувальники B-1B Lancer модернізують у рамках програми BEAST, завдяки якій процес оновлення літаків можна скоротити на два роки

Модифікований бомбардувальник B-1B Lancer здійснив свій перший політ — оновлений літак, що перебуває на озброєнні 7-го бомбардувального крила, вперше піднявся у небо 8 вересня цього року, водночас про цю подію стало відомо вже на початку жовтня.

Йдеться про літак, що отримав низку різних оновлень у рамках програми Повітряних сил США з модернізації свого парка бомбардувальників B-1B Lancer, як розповідають у виданні Air and Space Forces Magazine.

Читайте також: Нова концепція для ПС США: хочуть мати більше бомбардувальників, але поки йдеться про 10-12 нових B-21 на рік
бомбардувальник B-1B Lancer
B-1B Lancer, фото — U.S. Air Force, Senior Airman Colin Hollowell

Серед оновлень, які мав бомбардувальник — модернізована система "свій-чужий", система обміну даними Link 16, модифіковані системи зв’язку, авіоніки, сховище даних для роботи з більшими обсягами інформації, що важливо для сьогоднішнього поля бою тощо.

Ця модернізація, яка була проведена у рамках програми B-1 Embracing Agile Scheduling Team (BEAST), має полегшити роботу екіпажа бомбардувальника, який матиме можливість зосередитися на бойовому використанні літака, відзначає полковник Ден Алфорд. "BEAST значно підвищує бойові здатності B-1B", — відзначає він.

Як розповідає Джошуа Поуп, командир 7-ї групи технічного обслуговування, програма BEAST "об’єднує декілька різних оновлень у пакет програмного забезпечення", завдяки чому можна оптимізувати процес оновлення систем бомбардувальника.

Також важлива деталь, що модернізація одного бомбардувальника B-1B Lancer сьогодні триває 22 дні, тож завдяки BEAST процес оновлення літаків скорочується на два роки. Відзначається, що протягом наступних двох років планують модернізувати ще 22 літаки. Загалом програма BEAST має подовжити "життя та смертоносність" бомбардувальників B-1B Lancer як мінімум до 2040 року.

Нагадаємо, що у серпні цього року стало відомо, що ПС США скоригували свій план від 2018 року і відмовилися від ідеї відправити на пенсію бомбардувальники B-1B Lancer та B-2 Spirit на початку 2030-х років.

B-21 Raider
Стелс-бомбардувальник шостого покоління B-21 Raider, фото — U.S. Air Force

Згідно з новим планом ті ж B-1 Lancer мають бути на озброєнні служби до того часу, поки його не замінить новий літак шостого покоління B-21 Raider, який має здійснити свій перший політ вже до кінця цього року.

Читайте також: Франції для військ не вистачає українських Ан-124 "Руслан", але й заміни нема