xcounter
#

Міноборони розповіло "вогнепальну" деталь про майбутні кораблі "Черкаси" та "Чернігів"

13041
Протимінні кораблі HMS Ramsey та HMS Blyth, які мають бути передані до складу ВМС України, фото ілюстративне
Протимінні кораблі HMS Ramsey та HMS Blyth, які мають бути передані до складу ВМС України, фото ілюстративне

І це може бути натяком на те, що ВМС України дуже нескоро отримають новітні протимінні кораблі

АрміяInform 26 вересня виступило з публікацією, в якій ми можемо дізнатись дві пізнавальні деталі. Перша – Військово-Морські Сили України уже визначили, що два майбутні тральники типу Sandown, які Україна має отримати від Великої Британії, носитимуть назву "Черкаси" та "Чернігів". Друга – в набір озброєння цих кораблів входитимуть зокрема артсистема DS30M Mark 2 із автоматичною гарматою Mark 44 Bushmaster II калібру 30 мм, два бельгійські кулемети FN MAG та три кулемети M134 Minigun.

Автори публікації вказали при цьому, що артилерійська система DS30M Mark 2 призначена для ураження малорозмірних та швидкісних надводних цілей, що можуть озброєні гранатометами чи ракетними системами малої дальності. Та може вести прицільний вогонь на дальність до 5,1 км.

Читайте також: Туреччина показала корвет "Гетьман Іван Мазепа" для ВМС України (фото)
Артустановка DS30M Mark 2, ілюстративне фото з відкритих джерел

Таку публікацію від офіційного ЗМІ Міноборони України можна вважати спробою "якби між іншим" "накреслити тему" майбутнього поповнення лав ВМСУ двома тральниками, отриманими від Великої Британії. Тим більш, що зараз наш флот по факту не має повноцінних протимінних сил, і в офіційних джерелах уже є згадка про втрату тральника "Генічеськ" від ракетного удару рашистів.

З іншої сторони, раз "накреслювати тему" довелось "якби між іншим", то це можна заодно сприймати як натяк, що ці тральники Україна може отримати нескоро. З формальної точки зору, якщо моделювати ситуацію гіпотетичного проходу в Чорне море через Протоки саме "станом на зараз", "Черкаси" та "Чернігів" за Конвенцією Монтре будуть "кораблями однієї з воюючих сторін". І тут Стамбул може "стати в позу" та не пропустити ці тральники, посилаючись рівно на той же привід, за яким на початку війни відмовився пропускати російські кораблі з угрупування ВМФ РФ у Середземному морі.

Процес навчання моряків ВМС України для служби на тральниках типу Sandown, липень 2022 року, зображення - BBC
Читайте також: NASAMS "Шредінгера": чи отримала Україна новий ЗРК, чи продовжує очікувати - поки невідомо