xcounter
#

Міноборони протестувало дрони від шести виробників на стійкість до РЕБ

7531
Фото ілюстративне, джерело — АрміяInform
Фото ілюстративне, джерело — АрміяInform

В оборонному відомстві наголошують, що регулярно проводять такі випробування, які дозволяють виробникам усунути недоліки своїх дронів

Міноборони України провело випробування дронів від шістьох українських приватних виробників, основна мета яких — протестувати роботу безпілотних літальних апаратів за умови дії ворожих засобів РЕБ, зокрема їхню стійкість до подавлення як відеозв’язку, так і каналів управління. Про це оборонне відомство розповідає на своїх офіційних ресурсах.

В Міноборони відзначають, що регулярно проводять аналогічні тестування для нових дронів, і що зараз вже є декілька сотень підприємств, які в ініціативному порядку працюють над створенням вітчизняних дронів.

Читайте також: Мультикоптери-"дрононосці" як засіб збільшити дальність FPV-дронів
FPV-дрони
Вибух у результаті ураження FPV-дрона рашистського танка, фото ілюстративне, джерело — скріншот з відео 72-ої ОМБр

В оборонному відомстві не розкривають деталі нещодавніх випробувань, але наголошують на тому, що такі випробування дозволяють виробникам виявити всі слабкі місця своїх дронів, і передусім покращувати свою продукцію у напрямку РЕБ, бо ворог активно удосконалює свої можливості з протидії українським безпілотникам.

Як розповідає Міноборони, під час цих випробувань тестувався й серійний український дрон-камікадзе. Що це конкретно за дрон не називається, але він на випробуваннях продемонстрував стійку роботу в умовах дії засобів радіоелектронної боротьби, а виробник стверджує, що дрон ефективно демонструє себе на полі бою і має "стабільні показники" у протидії РЕБ.

Армія дронів
Знищена за тиждень ворожа техніка та інші цілі FPV-дронами, що постачаються у рамках програми "Армія дронів"

Цей дрон може нищити цілі на відстані до десяти кілометрів, а розробка від початку і до "рівня, який можна показувати" тривала близько року. "Ті технології, які використовувались для розробки цієї моделі, - не якісь інноваційні чи унікальні, це збірна солянка наших знань, вдале поєднання досвіду попередніх виробів", — відзначив виробник.

Сьогодні Україна як кількісно, так і якісно удосконалює розвиток напрямку FPV-дронів у військах, зокрема нещодавно стало відомо про використання важких FPV-дронів "Мамонт" з 4-кг БЧ від виробника "Ескадрон".

Над покращенням можливостей своїх FPV-дронів працює й російська армія, як приклад, нещодавно стало відомо про комплекс "Метроном", який може рознести місце старту дрона і самого розрахунку на понад 7 км.

Читайте також: ЗСУ вже половину артилерії та третину бронемашин армії РФ "виносять" FPV-дронами