Міністерство оборони України планує до 2022 року ліквідувати 44 свої підприємства. Ще п’ять підприємств - приватизують, а інші 42 – реорганізують та збережуть у власності оборонного відомства. Про це повідомляє прес-служба Міноборони.
Там нагадують, що у вересні цього року була затверджена перспективна схема функціонального управління об’єктами держвласності, що належать до сфери управління Міноборони.
Читайте також: Останній раз держпідприємства Міноборони України отримали прибуток у 2016 році: з того часу вони лише накопичують мільйонні борги
За цим документом, у власності МОУ мають залишитись:
- 11 державних лісогосподарств,
- 10 держпідприємств будівельного профілю,
- п’ять ДП по відновленню озброєння та військової техніки
- три підприємства по металообробці, одне ДП по утилізації небезпечних речовин та 12 держпідприємств іншого профілю.
В Міноборони говорять, що долю своїх підприємств визначали на основі прогнозу майбутнього безпекового середовища. А також – на основі даних громадських організацій, що стежили за роботою державних підприємств МОУ.
У Фонд держмайна на приватизацію віддадуть ті п’ять підприємств МОУ, "діяльність яких безпосередньо не пов’язана із майбутніми потребами сектору оборони". Водночас, в оборонному відомстві не уточнюють перелік чи бодай профіль підприємств, які мають бути ліквідовані в наступному році.
Читайте також: Ліга оборонних підприємств та Міноборони домовились про координацію дій при виконанні ДОЗу