xcounter
#

Летюча броньована ракетна "батарея": в ДНДІ завершили випробування спецверсії Мі-8МСБ-В (фото)

24656
Мі-8МСБ-В на випробуваннях в ДНДІ
Мі-8МСБ-В на випробуваннях в ДНДІ

"Ударна" версія гелікоптера від "Мотор Січ" здатна нести до чотирьох блоків НАР різних типів та отримала броньоване скло у кабіні

Поки армійська авіація ЗСУ очікує на нові лопаті для Мі-24, ПАТ "Мотор Січ" вдосконалює багатоцільові гелікоптери Мі-8МСБ-В, надаючи їм нових бойових властивостей.

Так, днями фахівцями Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки було завершено спецперевірку можливостей оновленої версії гелікоптера в плані застосування всієї номенклатури НАР типу С-13 та можливостей нового броньованого скла кабіни.

Читайте також: Є своє, але воно непотрібне: ЗСУ не розглядає для модернізації ударних Мі-24 український комплекс "Бар‘єр-В"
Мі-8МСБ-В на випробуваннях в ДНДІ
Мі-8МСБ-В на випробуваннях в ДНДІ

Відзначається, що оснащення Мі-8МСБ-В НАР типу С-13 значно розширює бойові можливості гелікоптеру (першою чергою ударні) в цілому, адже для цього авіаційного озброєння дальність ураження цілей з горизонтального польоту та пікірування складає 4,5 кілометри, а при їх застосуванні з режиму кабрирування – 10 км. Сама ж НАР типу С-13 значно ефективніша за НАР типу С-8, що підтверджено досвідом їх застосування.

НАР
НАР С-13 значно більші та потужні за звичайні НАР типу С-8

За результатами виконаної частини спеціальних випробувань фахівцями ДНДІ ВС ОВТ повністю підтверджена можливість застосування даного типу озброєння у всьому визначеному експлуатаційному діапазоні (з усією номенклатурою НАР С-13, як то осколково-фугасними, проникаючими, об’ємно-детонуючими, тощо), відпрацьовані пропозиції щодо удосконалення методики застосування гелікоптеру Мі-8МСБ-В з даним типом озброєння в цілому, уточнені прицільні дані, а також повністю підтверджена можливість застосування НАР типу С-13 з режиму "висіння".

Прес-служба ДНДІ відзначила, що Мі-8МСБ-В здатен нести одразу два блоки НАР типу С-13 (боєкомплект 10 НАР) і два блоки НАР типу С-8 (боєкомплект 40 НАР), "що значно підвищує бойову потужність гелікоптеру".

Мі-8МСБ-В на випробуваннях в ДНДІ
Мі-8МСБ-В на випробуваннях в ДНДІ

Крім того, на адаптованому Мі-8МСБ-В, який проходить спеціальні випробування, силами фахівців ПАТ "Мотор Січ" виконано заміну штатного скла кабіни екіпажу на броньоване, що здатне витримувати пряме влучання бронебійних куль калібру 7,62 з дистанції 100 м. Науковцями ДНДІ ВС ОВТ успішно були завершені відповідні наземні й льотні випробування даного броньованого скла, яке за висновком випробувань рекомендовано до застосування.

Мі-8МСБ-В на випробуваннях в ДНДІ

Також варто додати, що водночас на полігоні ДНДІ проводили випробування й легкого Мі-2МСБ. Перевірялись:

  • можливість застосування з цієї моделі, з усіх передбачених режимів пуску, нових серійних вітчизняних некерованих авіаційних ракет "РС-80", прийнятих на озброєння ЗС України у 2019 році;
  • методики комплексного застосування з вертольоту Мі-2МСБ некерованого та стрілецького озброєння по наземним цілям;
  • практичне підтвердження методики застосування з гелікоптеру Мі-МСБ стрілецького озброєння по повітряних цілях типу БпЛА "Орлан".
Мі-2МСБ
Дослідна система стрілецького озброєння калібру 12,7 мм для боротьби з БПЛА на гелікоптері Мі-2МСБ

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що роботи з підвищення ударних можливостей гелікоптера Мі-8МСБ-В (принаймні в плані застосування керованого ракетного озброєння) не фінансується держбюджетом й проводиться за ініціативою й за власний кошт самих виробників ("Мотор Січ", ДККБ "Луч" тощо).

Ймовірно, що й ці тести проводились за рахунок та з ініціативи "Мотор Січ".

Читайте також: У кінці травня 2021 року планується завершити випробування нових лопатей для гелікоптерів