xcounter
#

Китай відстріляв МБР типу DF-41 так, що це додало таємничості по китайському арсеналу ракет та ядерної зброї

2239
DF-41, ілюстративне фото з відкритих джерел
DF-41, ілюстративне фото з відкритих джерел

Востаннє на такий крок китайці пішли понад 40 років тому, і це ставить питання про мотиви такої дії

У середу 25 вересня 2024 року Китай провів випробувальний пуск міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) DF-41 з імітатором бойової частини, яка упала "в призначеному районі" Тихого океану.

Особливість епізоду полягає в тому, що зазвичай КНР проводила випробувальні пуски своїх балістичних ракет лише на виділених полігонах в пустельній частині країни. Востаннє випробувальний пуск ракети в напрямку вод Тихого океану китайці провели аж у 1980 році, в цьому епізоді фігурувала DF-5 середньої дальності.

Читайте також: Зміна ядерної доктрини РФ: у чому суть та сенс, а також що це дасть Кремлю
DF-41, ілюстративне фото з відкритих джерел

Як далі підкреслює в своїй публікації портал Defense News, згадані вище випробування ракети DF-41 в акваторії Тихого океану відбулись на тлі чергового витка у посиленні напруги між Китаєм та США, хоча китайська сторона в цій історії підкреслює, що тестовий пуск відбувся із повним дотриманням усіх норм міжнародного права.

Окремо специфічний момент полягає в тому, що в цьому епізоді публічно не розкривається, на яку дальність відбувся випробувальний пуск DF-41, максимальна дальність стрільби якої оцінюється в діапазоні 12-15 тисяч кілометрів. Перша публічна презентація самої DF-41 відбулась лише у 2019 році, і на даний момент це найбільш потужна МБР в арсеналі Китаю.

Однак головний проблемний момент, на який вказується у цій публікації – показовий випробувальний пуск DF-41 відбувся на тлі наявності даних про те, що КНР нарощує власний арсенал ядерної зброї та ракетного озброєння, що фіксують в своїх матеріалах Пентагон та неурядові структури США, однак точні цифри та дані по цьому процесу наразі відсутні.

DF-41, ілюстративне фото з відкритих джерел

Окремо відкритим є питання про те, чому Китай вирішив обрати саме такий формат випробувального пуску своєї МБР, що лише додає таємничості по темі ядерного та ракетного арсеналу Пекіну.

Особливо специфічно виглядає, якщо і пригадати публікацію зразка січня 2024 року в одному із західних ЗМІ про те, що Китай начебто заправляє водою свої ядерні ракети, ми ще пояснювали окремо, чим саме це може бути дивним.

Також маємо пригадати, що у червні 2024 року з’явились оцінки від SIPRI по ядерній зброї Китаю, скільки у Пекіна ядерних зарядів, балістичних ракет та інших носіїв.

Читайте також: Новина про плани Індії продати більшу частину своїх 2400 Т-72 має насправді насторожувати, і ось чому