xcounter

Кабмін звільнив авіабудівельників України від сплати мита за імпорт та ПДВ

1179
Цех ДП "Антонов"
Цех ДП "Антонов"

Пільговий податковий режим Уряд ввів для підтримки важливої для України галузі

Прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України повідомила, що на засіданні Уряду у середу, 9 грудня, було прийнято постанову, яка звільняє підприємства галузі літакобудування від сплати ввізного мита та податку на додану вартість.

Відповідне рішення було прийняте після звернення до Мінекономіки низки вітчизняних підприємств, серед яких: АТ "Мотор Січ", ДП "Івченко-Прогрес", ТОВ "Науково-виробниче об’єднання "АВІА", ТОВ "ГІДРОБЕСТ", ТОВ "Авіаремонтне підприємство "УРАРП" та АТ "Дніпропетровський агрегатний завод".

Читайте також: Ан-148 в РФ стоять під парканом: немає українських запчастин
авіадвигуни
Запорозькі ДП "Івченко-Прогрес" та АТ "Мотор Січ" є українськими флагманами з розробки та виробництва сучасних авіадвигунів

"Ми продовжуємо робити системні кроки для підтримки стратегічних галузей економіки, чуємо запити підприємців і реагуємо на них. Зокрема, сьогоднішнє рішення щодо пільгового податкового режиму є нашою відповіддю на звернення від представників галузі літакобудування", - зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Відзначається, що постанова Кабінету міністрів розширює перелік товарів для імпорту у пільговому режимі на 75 позицій. Зокрема, йдеться про сировину, матеріали, комплектуючі, верстати, які не виробляють в Україні.


Spaitech


На думку представників Міністерства, подібне рішення зможе підвищити рентабельність українських підприємств, знизити вартість їх виробів та збільшити конкурентоспроможність.

Ан-178
Фюзеляж нового Ан-178 (зн 006) для МВС Перу в цеху ДП "Антонов" / Фото: Олександр Денискин

"Податкові пільги дозволять підприємствам на вивільнені кошти впроваджувати новітні технології, збільшувати обсяги виробництва, посилювати свою конкурентоспроможність. Своєю чергою, це також матиме вплив на збереження і збільшення робочих місць, виконання державних та міжнародних замовлень", - наголосив Ігор Петрашко.

Читайте також: Снаряди, міномети та "Корсар" з тепловізором: в Міноборони розповіли, що зробили за ДОЗ-2020