Російська корпорація "Ростех" по суті заявила намір перетворити БМД-4М на самохідну зенітку із 30-мм та 100-мм гарматами для боротьби проти безпілотників на полі бою, ввівши до складу боєкомплекту бронемашини снаряди обох калібрів з дистанційним підривом для ураження повітряних цілей.
Про таку антидронову імпровізацію рашистів у своїй публікації пише портал Army Recognition, і ця новина виглядає показовою одразу в кількох ракурсах.
Читайте також: Проєкт локалізації ракет до корейських аналогів HIMARS у Польщі стартував: скільки часу піде на реалізацію

Для початку варто зауважити, що першими подібне "ноу-хау" вигадали аж ніяк не самі росіяни, наприкінці 2024 року Індія оголосила тендер по організації виробництва 30-мм програмованих боєприпасів до БМП-2 для ураження безпілотників на полі бою.
Наступний момент, який привертає увагу в історії з адаптацією БМД-4М для ураження безпілотників на полі бою - це "відомчий" момент.
Бойові машини десанту використовують лише десантні війська ЗС РФ, то виходить, що описана імпровізація поширюватиметься лише на окремий рід ворожих військ. Про всяк випадок варто уточнити, що на початок минулого року в розпорядженні ЗС РФ було лише 200 одиниць БМД-4М.

Також на цьому тлі можна зробити висновок про те, що у рашистів безнадійно "буксує" проект по самохідній зенітно-артилерійській установці "Деривация-ПВО" на базі БМП-3, остання згадка про який була аж у квітні 2024 року.
Однак сама концепція із поєднанням захисту бронетехніки засобами РЕБ та засобів кінетичного ураження виглядає насправді цікавою та перспективною. Цілком ймовірно, що подібні рішення було б доцільно "обкатати" і для Сил оборони України, зважаючи на масовість використання рашистами дронів усіх типів на полі бою.
Читайте також: Марокко отримало цінник на ракети до ПЗРК Stinger і це чудова ілюстрація залежності ціни від рівня союзника