xcounter
#

Які є нюанси з оснащенням ЗСУ тренажерами для західної зброї: розповідає Микола Саламаха

2154
Фото — 33-а окрема механізована бригада
Фото — 33-а окрема механізована бригада

Західні тренажери у рази дорожчі за вітчизняні, з якими теж не все так просто

Сьогодні Сили оборони України мають на озброєнні значну кількість різних зразків західного ОВТ, і одним з актуальних питань є постачання війську тих чи інших тренажерів для цієї зброї з урахуванням поступового переозброєння українського війська на західне ОВТ. Про те, які нюанси є у цьому напрямку, Defense Express поспілкувався з Миколою Саламахою, керівником проєктів оборонно-промислової компанії "Енергія 2000".

Як відзначає фахівець, сьогодні для України є два шляхи оснащення війська необхідними тренажерами. "Перший шлях — це просити тренажери у виробників, які постачають нам зброю. Але тренажери західного виробництва дорожчі іноді в п’ять, а то і в десять разів. Другий шлях — розробляти та впроваджувати в експлуатацію тренажери українського виробництва".

Читайте також: У СБУ показали ефектне відео ураження російської важкої вогнеметної системи

Водночас Саламаха наголошує на тому, що сьогодні Україна отримує на озброєння дуже багато зразків різного західного ОВТ, тому охопити весь перелік практично неможливо.

БМП CV90
Українські військові опановують шведські БМП CV 90, фото – Försvarsmakten

"Це перша складова питання. Друга складова полягає в тому, що, на жаль, Міністерство оборони і Генеральний штаб не можуть спрогнозувати, скільки з тої кількості зразків бойової техніки одного виду, які ми отримали сьогодні, залишаться в строю післязавтра", — наголошує Саламаха.

Бо через втрати на полі бою критичної кількості того чи іншого озброєння відповідно і зникає потреба у тому чи іншому тренажері. "Якщо є гарантія, що буде продовжуватися постачання цього самого зразка, то однозначно за рік-півтора треба виробляти такий тренажер, готувати і персонал, який буде експлуатувати цю техніку, і навіть той персонал, який прийде на заміну тому, який вибуде у зв’язку з пораненнями чи якимось іншими ситуаціями", — розповідає фахівець "Енергія 2000".

Нагадаємо, що це підприємство спеціалізується на розробці та виготовленні широкого спектра тренажерів для різних зразків озброєння, зокрема бронетехніки, протитанкових ракетних комплексів та переносних зенітних ракетних комплексів.

Читайте також: Менше двох місяців знадобилось, щоб відремонтувати пошкоджені Leopard 2A4 для ЗСУ