Російський холдинг "Високоточні комплекси" працює над автоматизацією та роботизацією протитанкових ракетних комплексів, про що стало відомо на форумі "Армия-2024".
"Безумовно, наразі ведуться нові розробки в області протитанкових ракетних комплексів. Базуючись на досвіді застосування ПТРК, наявні розробки спрямовані на автоматизацію та роботизацію застосування комплексів", - цитують російські пропагандистські ЗМІ неназваного представника компанії.
Читайте також: Росіяни збудували дерев'яний 56-метровий макет замість потопленого човна "Ростов-на-Дону"
Деталі про ці плани не розголошуються, але можна припустити, що йдеться про інтеграцію протитанкових ракетних комплексів на наземні роботизовані платформи, що аж ніяк не є якимось "ноу-хау" - ба більше, й для самих рашистів.
Наприклад, у червні цього року у РФ було представлено "розумну" роботизовану платформу "Импульс-М", яка може бути озброєна у тому числі й ПТРК, не говорячи вже про інші розробки на кшталт "Маркера" чи "Урана".
До речі, у холдингу раніше неодноразово заявляли, що "безперервно" працюють над модернізацією ПТРК "Корнет", зокрема у 2023 році заявлялося про те, що було створено комплекти дистанційного управління.
І тут теж виходить доволі дивна ситуація, коли у РФ банально не синхронізують зусилля в одному напрямку, бо, наприклад, у тому ж минулому році у мережі з’явилися відео, де росіяни хвалилися "аналоговнет" розробкою для свого іншого ПТРК "Фагот" - і йшлося про те ж саме дистанційне керування, але, схоже, яке до ПТРК "прикрутили" місцеві "кулібіни".
Ба більше, раніше цього місяця морпіхи РФ заявили про те, що на полі бою використовують "новинку", і це...."Фагот" з дистанційним управлінням. Це вже не кажучи про те, що дистанційне управління набагато раніше було реалізоване в українському ПТРК "Стугна".
Читайте також: У РФ проти зенітних FPV-дронів зробили РЕБ для вертольотів: чи є рішення проти такого захисту