xcounter
#

Як безпілотник ALTIUS-600 може нищити рашистів в Україні: ефектне відео ударної версії дрона

7150
Фото: Future Vertical Lift Cross-Functional Team
Фото: Future Vertical Lift Cross-Functional Team

Безпілотник ALTIUS для ЗСУ буде постачатися безпосередньо від виробника, тому як швидко ми отримаємо цю зброю наразі невідомо

Один з пакетів оборонної допомоги від США, який був оголошений наприкінці лютого цього року, передбачав передачу Україні низку різних безпілотників, серед яких був багатоцільовий безпілотний літальний апарат під назвою ALTIUS-600ALTIUS-600 від компанії Area-I.

ALTIUS-600 безпілотник Україна США
Безпілотник ALTIUS-600

Це багатоцільовий безпілотник, що може виконувати низку місій – від боротьби з БПЛА до безпосередньо розвідки тощо, а також може бути використаний як ударний дрон. І, як розповідають у виданні The War Zone, тепер ми можемо побачити в дії ударну версію цього безпілотника – відео з тестувань було опубліковано компанією Anduril Industries, яка наразі опікується серією ALTIUS.

Читайте також: Бійці СБУ кошмарять рашистів не тільки секретними БПЛА, але й FPV-дронами: утилізують і танки, і "Солнцепеки"

На відео тестується версія ALTIUS-600M – безпілотник з ефектним вибухом вражає ціль у вигляді контейнера. Яку саме боєголовку має дрон не розголошується, але у базових версіях вага цього БПЛА коливається від 9 до понад 12 кг, а корисне навантаження – від 1,3 до 3,1 кг.

Безпілотник ALTIUS-600M Україна США оборонна допомога
Безпілотник ALTIUS-600M. Зображення: Anduril Industries

Хоча на відео також не відзначається й те, з якої саме платформи був запущений дрон-камікадзе, але демонструється низка варіантів з наземною пусковою, мобільною наземною платформою у вигляді всюдихода MRZR, а також гелікоптером UH-60 Black Hawk.

Крім "вибухової" частини, у відео також демонструються, як ці БПЛА можуть працювати в небі в складі одного рою, причому в такому рої можуть бути безпілотники у різній конфігурації, що додає варіативності тому колу задач, які вони можуть виконувати на полі бою – раніше Армія США тестувала рої з семи таких БПЛА, яким керував один оператор. Під час тестувань ці безпілотники полювали за ворогом та знищували його позиції.

В якій саме версії безпілотник ALTIUS буде виготовлений для України наразі невідомо, але в будь-якому випадку він може бути використаний у дійсно широкому діапазоні сценаріїв з урахуванням, що його доволі легко адаптувати до різних пускових.

Читайте також: Baykar показав палубний Bayraktar TB3 та реальний стан завантаженості виробництва нових БПЛА (фото)