xcounter
#

Італія має два "зайві" фрегати, які отримає Еквадор всього за $120 мільйонів

8949
 Італійський фрегат проекту Maestrale, ілюстративне фото з відкритих джерел
Італійський фрегат проекту Maestrale, ілюстративне фото з відкритих джерел

З чим може бути пов’язана низька вартість кораблів, та які їх характеристики

Зараз новини про угоди по бойовим кораблям з’являються доволі рідко, тому кожна подібна одразу привертає увагу. Особливо якщо мова про те, що якась із країн Заходу може продавати плаводиниці взагалі по дуже низькій ціні.

Портал Infodefensa пише про те, що Італія готова продати Еквадору два фрегати проекту Maestrale всього за 120 мільйонів євро. І що для самого Еквадору така пропозиція є дуже вигідною, бо йому треба фрегати, але купівля нових могла би обійтись мінімум у 800 мільйонів євро. Тим більш, що в ці 120 мільйонів євро входять не тільки вартість кораблів, але й технічна допомога, поставка комплектуючих та навчання екіпажу.

Читайте також: В'єтнам закупить корейські САУ K9, які є абсолютним бестселером
Італійський фрегат проекту Maestrale, ілюстративне фото з відкритих джерел

На перший погляд, це все виглядає як небачений атракціон щедрості навіть по міркам європейських країн. Можемо пригадати приклад тої ж Румунії, яка була вимушена закласти аж 600 мільйонів євро на модернізацію двох 40-річних фрегатів, хоча здавалось би – докласти ще 20-30% до цієї суми, і можна одразу купити нові кораблі.

Але схоже, що така щедрість має доволі прозаїчне пояснення: Італія в цій історії продає бойові кораблі, які відслужили своє понад 40 років, але ще цілком придатні до використання, тому й така доволі низька ціна.

Чому в даній історії так пощастило аж далекому Еквадору – можливо ця країна єдина, котра проявила інтерес купити в Італії такі кораблі.По схожій схемі, до речі, Італія продала попередні 6 фрегатів проекту Maestrale, зокрема Філіппінам.

Якщо виходити із даних The Military Balance 2023, в строю італійського флоту на початок минулого року лишалось якраз два фрегати проекту Maestrale. Ці кораблі мають наступні характеристики:

  • довжина та ширина корпусу – 122 метри та 12,9 метрів відповідно;
  • водозаміщення повне – 3040 тон;
  • швидкість та дальність ходу – 33 вузли та 6000 миль;
  • екіпаж – 225 осіб;
  • набір озброєння – 127-мм артустановка, 4 пускові під протикорабельні ракети TESEO Mk2, морська версія ЗРК Aspide, два 324-мм торпедні апарати, один гелікоптер.
Читайте також: Британія шукала заміну AS90, вона її таки знайшла, і це буде саме німецька RCH 155