xcounter
#

Іранці показали новий дрон-камікадзе Meraj-532: і тут дійсно є що піддивитись

35094
Me’raj-532
Me’raj-532

Головна задача таких навіть не дронів-камікадзе, а "літако-снарядів" - здійснити один єдиний політ та впасти у закладених координатах, тому чим дешевше - тим краще

Корпус вартових Ісламської революції розробили новий дрон-камікадзе, точніше літоко-снаряд, який отримав назву Me’raj-532 й призначений, як декларують розробники, для ударів по стаціонарних об'єктах на дальності до 450 км та несе бойову частину вагою 50 кг.

За словами представника сухопутних сил Корпусу, якого цитує іранське видання Tasnim News, Me’raj-532 вже успішно пройшов випробування. Також було додано відео на якому дрон стартує з автомобіля.

Читайте також: Білорусь таки хоче виробляти той самий "штурмовик МиГ-25": кажуть, що РФ вже передає документацію

Сам Me’raj-532 оснащений гвинтовим двигуном та більше нагадує корпус ракети, до якої прикріпили крило. І хоча ця розробка не справляє відчуття довершеності технологій, але з огляду на все зібрана з дешевих та доступних компонентів.

Для старту використовується автівка, яка має розігнатися до швидкості, яка дорівнює злітній швидкості дрона. І завдяки такій системі насправді досягається цілий ряд речей. По-перше, така "пускова" є дійсно мобільною, бо навіть для запуску повинна перебувати у русі. По-друге, така система простіша та дешевша за катапульту чи ракетний прискорювач.

Але звісно в умовах пустельного клімату знайти пряму ділянку дороги без перешкод у вигляді дерев дещо легше, ніж в інших місцях. Хоча пряма ділянка, на якій "пускова" у вигляді звичайного пікапа має розігнатися до швидкості близько 100 км/год, не є чимось критичним. Більше того, цей показник навряд взагалі грає визначну роль для запуску дрона з дальністю польоту у 450 км. Тим паче, що, скоріш за все, дрон одразу після старту керується з примітивного пульта оператором у автомобілі й лише після віддалення від "носія" переводиться в автономний політ.

І загалом Me’raj-532 виглядає навіть більш примітивнішим за Shahed-136, як за виконанням, так і за технологією запуску. Але для такої зброї, напевно, висока технологічність є зайвою, бо збільшує собівартість та технологічні цикли виробництва. І фактично все що вимагається від таких літако-снарядів - здійснити один єдиний політ у своєму житті та впасти у закладених координатах.

Читайте також: У РФ показали, як тренують "мисливців на Leopard": готують снайперів з гвинтівками, РПГ-7, старі ПТРК та розповідають казки про "астрономічні розміри"