xcounter
#

Іран поставив Вірменії ракетне озброєння: передача відбулась у жовтні та трималась у таємниці - Clash Report

5830
Контрабандна партія іранських ракет вилучена з судна в Аравійському морі у 2020 році (фото: DoD US)
Контрабандна партія іранських ракет вилучена з судна в Аравійському морі у 2020 році (фото: DoD US)

Секретне постачання іранського озброєння до країни-сателіта РФ - доволі важливий "дзвіночок", бо Вірменія цілком може стати хабом для РФ

Іран наприкінці жовтня передав Вірменії 600 ракетне озброєння - 500 протитанкових ракетних комплексів Dehlavieh та ще сотню Almas.

Постачання відбулось таємно та не розголошувалось, стверджує турецьке видання Clash Report, яке доволі уважно слідкує за темою цього регіону та є доволі поважним профільним ресурсом, яке часом отримує "інсайди". Водночас посилання на джерело такої доволі важливої інформації наразі відсутнє.

Читайте також: Постріл ЗСУ відправив у пекло "Выстрел" рашистів: втрата доволі рідкісної машини вперше потрапила на відео

Зазначимо, що ПТРК Dehlavieh - це копія російського ПТРК "Корнет" візуально відрізнити які доволі складно. Водночас й постачання такої кількості протитанкового озброєння до Вірменії у вигляді цього комплексу цілком зрозуміло "Корнет" знайомий вірменським військовим, бо знаходиться на озброєнні.

ПТРК Dehlavieh
ПТРК Dehlavieh

Almas - новіший ПТРК, у якому певні технологічні рішення запозичені з ізраїльського комплексу Spike, в ньому, скоріш за все використовується телевізійна головка самонаведення й оператор "веде" ракету через камеру на ній. Також ця ракета використовується у іранських ударно-розвідувальних дронах, зокрема Mohajer-6.

ПТРК Almas
ПТРК Almas

Водночас для України постачання Іраном ПТРК до Вірменії, тим паче втаємничене може бути більш ніж цікавим для дослідження фактором. Справа в тому, що РФ цілком може використовувати цю країну-сателіта для отримання певних видів озброєння через цю країну. При цьому з дотриманням доволі високого рівня секретності завдяки тому, що Вірменія має спільний кордон з Іраном, а РФ тримає військовим базам на території Вірменії включно з фактично власною авіабазою.

Використання такого транспортного коридору значно складніше простежити ніж пряме сполучення між Іраном та РФ літаками чи морським шляхом через Каспійське море.

Читайте також: Партія американських БТРів M1117 вже на підході: "південний коридор" постачань озброєння запрацював