xcounter
#

Індія посилює своє військо протикорабельними та зенітно-ракетними комплексами

3428
Фото: The Defence Research and Development Organisation (DRDO)
Фото: The Defence Research and Development Organisation (DRDO)

Оборонне відомство країни уклало контракти на постачання двох ракетних комплексів

Індія продовжує закупатися озброєнням та військовою технікою, і цього разу оборонне відомство країни уклало контракти на постачання двох типів ракетних систем, як розповідають у виданні Defense News.

Так, індійсько-російська компанія BrahMos Aerospace отримала замовлення на понад 207 млн доларів на виробництво неназваної кількості батарей мобільних берегових комплексів BrahMos (також відомі як NGMMCB (LR)) та ракет до них. Відомо, що склад однієї батареї – це чотири пускових, мобільний командний пункт і одна РЛС.

Читайте також: Як виробництво С-400 реально залежить від санкцій Заходу, і чому Індія "ризикує" не отримати всі замовлені ЗРК
BrahMos протикорабельні комплекси
Протикорабельні комплекси BrahMos, фото ілюстративне

Також відомо, що серед усього були замовлені варіанти BrahMos зі збільшеною дальністю – понад 400 км, тоді як у стандартній версії дальність стрільби становить 300 км за умови комбінованої траекторії і 120 км – на малій висоті. Нагадаємо, що раніше, а саме на початку березня цього року, повідомлялося, що Індія замовила протикорабельні ракети BrahMos на 2,5 млрд доларів.

ракети Індія РФ
Ракети BrahMos, фото ілюстративне

Також відомо, що державна індійська компанія Bharat Dynamics буде постачати власний комплекс протиповітряної оборони малої дальності під назвою Akash – у рамках контракту на 996,2 млн доларів США буде поставлено два полки (в кожному по шість пускових установок, два командні пункти, одна радіолокаційна станція та машина підтримки).

akash ракети фото
Ракети Akash, фото: Ministry of Defence (GODL-India)

Цей ЗРК може вражати цілі ракетою з бойовою частиною у 60 кг на дальності до 30 км та на висоті до 18 км. Ракета здатна літати зі швидкістю 2,5 Маха. Дальність дії наземного радара спостереження – 60 км. ЗРК Akash було розроблено на заміну низки таких радянських систем, як ЗРК 9К33 "Оса", ПЗРК 9К38 "Игла" та ЗРК С-125М "Печора-М".

Читайте також: Індія має не тільки ядерну зброю, але й цілий арсенал балістичних ракет, і це як мінімум цікаво