Генеральний штаб Збройних Сил України повідомив, що РФ для перевезення зенітних та балістичних ракет у район Бєлгорода використовує військово-транспортні літаки Ил-76. При цьому активізація обстрілів українських міст прямо корелювалась зі зростанням кількості рейсів на аеродром Бєлгорода.
"Задля зменшення саме ракетної загрози, Збройні Сили України не тільки контролюють повітряний простір, а й детально відстежують точки запусків ракет та логістику їх постачання, особливо, з застосуванням засобів військово-транспортної авіації", - йдеться у повідомленні.
Читайте також: Канада розкрила деталі про нову оборонну допомогу включно з навчанням українских пілотів
І хоча у Генштабі ЗСУ прямо не зазначили, що знищили ворожий Ил-76, наступний абзац знімає питання:
"З урахуванням цього, Збройні Сили України будуть і надалі вживати заходів зі знищення засобів доставки, контролю за повітряним простором для знищення терористичної загрози, в тому числі на Бєлгородсько-Харківському напрямку", - повідомив Генштаб ЗСУ.
Зазначимо, що майже одразу після повідомлення про збиття літака Ил-76 у районі Яблоново Бєлгородської області були повідомлення, що цей літак перевозив зенітні ракети. Їх РФ використовує зокрема й для методичних обстрілів Харкова.
І хоча у РФ оголосили, що цей літак перевозив українських військових та навіть опублікували поіменний перелік, його перевірка показала, що, як мінімум, 17 українських бранців з 65 зазначених у ньому, повернулись до України під час обмінів, які проходили раніше.
Також на відео з уламками літака немає ознак того, що він міг перевозити понад півсотні заявлених у РФ полонених.
Зрештою наявне відео з моментом падіння літака більше вказує не те, що він був збитий вже після зльоту з аеродрому Бєлгорода. Це також цілком дозволяє сформувати приблизну картину подій, коли була зафіксована посадка Ил-76 у Бєлгороді, й поки він розвантажувався був оперативно розгорнутий ЗРК, який вже чекав на його зліт.
Водночас офіційне просування Кремлем наративу щодо полонених на борту Ил-76 цілком може бути ознакою того, що Москва хоче остаточно заморозити обміни.
Читайте також: На які ракети можливо впливати РЕБ, на скільки це ефективно та чи є "супер-панацеєю"