Система озброєння малої дальності RAPIDFire створена консорціумом Thales і Nexter. Це швидкострільна 40-мм гармата з однією ключовою особливістю – програмованими снарядами повітряного підриву.
Як кажуть розробники, це рішення дозволить кораблям боротися з цілими роями безпілотників. При цьому артустановка зможе знищувати цілі як на воді, так і в повітрі. Дальність ураження цілей становить до 4 км.
Читайте також: "Привіт друзям і ворогам": Туреччина кинула оком на морські ударні безпілотники (відео)
Гармата вбудована у безпілотну башту, яка оснащена оптико-електронною системою управління вогнем. Аналіз загроз передається в систему управління боєм і навідник може перевірити чи скоректувати стратегію, яку запропонувала система.
Стверджується, що система має п’ять типів різних боєприпасів, з яких гармата може автоматично обирати ті, які найкраще підходять для ураження виявленої цілі.
У спільній заяві Thales і Nexter стверджують, що "система сумісна з усім спектром боєприпасів, розроблених для програм сухопутних військ". У майбутньому цю систему планують використовувати й на наземних транспортних засобах.
Хоча програма все ще знаходиться у стадії розробки, у Франції вже провели випробування з цією системою та планують оснащувати нею кораблі ВМС. Перші системи RAPIDFire французький флот може отримати у 2022 році.
Водночас безпілотні системи теж не "пасуть задніх". Наприклад, в Італії стверджують, що ройові можливості безпілотників у поєднанні з іншими системами допоможуть протидіяти ворожим силам ППО.
Так, італійський оборонний підрядник Leonardo каже, що спільно з Королівськими ВПС Великобританії вони провели успішне випробування автономної групи безпілотних літальних апаратів, кожен з яких мав як корисне навантаження активну приманку BriteCloud.
Читайте також: На що здатна модернізована версія безпілотника ACS-3