Можливе пошкодження хвостової частині літака F-35 при виконанні надзвукового польоту слід вирішувати шляхом зміни експлуатаційних параметрів. Про це 24 квітня оголосило Управління спільної програми F-35.
Як повідомило американське видання Defense News, ця проблема була виявлена ще у 2019 році. На великих висотах версії F-35 для ВМС і морської піхоти США можуть літати на надзвукових швидкостях тільки впродовж коротких проміжків часу, аби уникнути пошкодження конструкції та зберегти свої стелс-властивості.
Згідно з документами, на які посилається Defense News, потенційні негативні наслідки від тривалих високих швидкостей впливають не тільки на планер F-35 і малопомітне покриття, яке забезпечує стелс-характеристики. Йдется і про зазгрозу для "міріад антен", які розташовані на уразливій для пошкоджень задній частині літака.
Проте Пентагон вирішив не йти довгим шляхом досягнення абсолютної досконалості F-35. Бо «конструктиве рішення вимагатиме тривалої розробки і льотних випробувань матеріалу покриття, який може витримувати великі швидкості протягом необмеженого часу, відповідаючи ваговим та іншим вимогам до обшивки. Тож це питання буде вирішено процедурно - шляхом введення тимчасового обмеження на швидкісні польоти", йдеться в повідомленні.
Тож надалі варіант F-35С, що стартує з авіаносця, і варіант F-35В з коротким злетом і вертикальною посадкою будуть виконувати завдання без конструктивного усунення недоліків. Виявляється, і так тепер можна.
Раніш Управління F-35 класифікувало виявлені ризки для моделей В і С як недоліки категорії 1. Тобто як такі, що становлять проблему для виконання однієї з ключових завдань винищувача.
Довідково
Польоти швидше М>1.2 не заборонені, а обмежені за часом 80 секундами швидше М=1.2 і 40 секундами з M>1.3. Після зниження швидкості і охолодження конструкції можна знову розганятися.