xcounter
#

БТР-4Е-"морпіх" пройшов додаткові випробування на плавучість (відео)

4848
Дослідний зразок "морського" БТР-4Е під час додаткових випробувань у червні 2021 року
Дослідний зразок "морського" БТР-4Е під час додаткових випробувань у червні 2021 року

В Міністерстві оборони України відзначили перспективність цієї модифікації

"Морська" версія БТР-4Е, що була представлена ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. Морозова" у грудні 2020 року, днями пройшла додаткові типові випробування. Про це заявив Міністр оборони України Андрій Таран, пише прес-служба Міноборони.

Зазначається, що військові перевіряли модифіковану версію бронетранспортера для морської піхоти ВМСУ на здатність у подоланні водних перешкод та можливості вступати в бій безпосередньо з води.

Читайте також: ХКБМ знову закупає велику партію башт для БТР-4Е: а ось нових машин поки не видно

Зокрема, під час тестів дослідний зразок БТР-4Е десантувався у воду з середнього десантного корабля ВМСУ "Юрій Олефіренко", подолав значну відстань вплав та імітував штурмові дії з ураженням мішеней на узбережжі з води.

Десантування
Десантування "морського" БТР-4Е з СДК "Юрій Олефіренко"

Відзначається, що додаткові випробування пройшли успішно, під час них модифікований бронетранспортер продемонстрував очікувані характеристики та зарекомендував себе на відмінно, що власне й відзначив очільник оборонного відомства Андрій Таран.

Ураження мішеней на узбережжі під час додаткових типових випробувань
Ураження мішеней на узбережжі під час додаткових типових випробувань

"Сучасний, багатофункціональний, грізний — це трьома словами характеристика такого варіанту виконання БТР-4Е. Після додаткових типових випробувань з подолання водних перешкод ми вкотре пересвідчилися у перспективності цього зразка військової техніки та його необхідності для оборони України. БТР-4Е є виключно українською розробкою, що пройшла повний цикл від "чистого аркуша" до постановки на озброєння", - наголосив він.

БТР-4Е успішно виконав завдання зі штурму узбережжя
БТР-4Е успішно виконав завдання зі штурму узбережжя

Нагадаємо, перші відомі випробування такої машини були продемонстровані у грудні минулого року. "Морський" БТР-4Е має підвищені характеристики плавучості й був створений, щоб задовольнити потреби Морської піхоти України в єдиному уніфікованому зразку броньованої техніки, котрий здатний ефективно виконувати завдання які притаманні морській піхоті.

Всередині
Всередині "морського" БТР-4Е під час стрільб по мішенях

У березні цього року стало відомо, що Міноборони підписало з ХКБМ контракт на постачання 60 таких машин в рамках державного оборонного замовлення.

Захоплення плацдарму пройшло успішно
Захоплення плацдарму пройшло успішно
Читайте також: Нова БМП-У від ХКБМ: технічна документація є, але немає грошей на дослідний зразок (фото)