xcounter
#

Бойова система управління тактичної ланки "Кропива" на службі ЗСУ та НГУ (фото)

28950
Бойова система управління тактичної ланки "Кропива"
Бойова система управління тактичної ланки "Кропива"

Новітня система, розроблена фахівцями приватного КБ "Логіка", вже не один рік успішно використовується українськими бійцями на Донбасі

Українське військо дедалі все більше відходить від старих радянських методів управління та опановує новітні розробки. Вже зараз у Збройних силах відпрацьовується використання сучасних автоматизованих систем управління підрозділами (АСУ) котрі згодом будуть зв'язані в загальновійськову Єдину автоматизовану систему управління Збройних Сил (ЄАСУ ЗСУ).

Однією з подібних систем є бойова система управління тактичної ланки "Кропива", яка була випробувана в реальних бойових умовах та призначена для автоматизації окремих задач управління на рівні батальйон, рота, взвод та окрема одиниця техніки.

Читайте також: "Дзвін" на практиці: командувачі Сухопутних військ та ОК "Північ" оцінили роботу нової АСУВ - пряма мова та відео

Розробка ТОВ "Конструкторське бюро "Логіка", що входить до "Ліги оборонних підприємств України", може використовуватись різними підрозділами Сухопутних військ ЗСУ (артилерія, бронетехніка, піхотні або розвідувальні підрозділи тощо).

"Кропива" допомагає об’єднувати засоби розвідки, управління та вогневого ураження різних підрозділів ЗСУ в єдине інформаційне поле. За класифікацію НАТО ця система належить до типу С2 (command and control).

Варто додати, що розробка та інтеграція цього вітчизняного проекту почалася ще у далекому 2014 році. За цей час Збройні сили отримали понад 10 тисяч планшетів з інстальованими примірниками програми. У 2017 році "Кропива" також отримала офіційний допуск до експлуатації в підрозділах Національної гвардії України.

Для покращення використання системи бійцями, представниками КБ "Логіка" налагоджено службу технічної підтримки, яка постійно вдосконалює програму. Крім того, у 2018 році українське підприємство безоплатно передали до ЗСУ свою розробку з усіма вихідними кодами та ліцензією.

Система "Кропива" забезпечує:

  • доступ до електронної карти місцевості з відображенням власної позиції за GPS;
  • обмін даними з іншими абонентами системи. Дані в загальному випадку включають позиції союзних підрозділів, координати виявлених цілей та короткі текстові повідомлення;
  • рішення окремих розрахункових завдань, таких як розрахунок маршу, зони вогневого ураження або артилерійських поправок;
  • забезпечення взаємодії та передачі даних з засобів розвідки - БПЛА, радарними та звукометричними комплексами - в автоматичному режимі.

Відзначається, що використання української бойової системи дозволяє скоротити час розгортання артилерійської батареї фактично вп’ятеро, час на ураження незапланованої цілі скорочується майже втричі, а час на відкриття контрбатарейного вогню в десять разів.

Для роботи з бойовою системою необхідно лише знати координати цілі та місцеперебування своєї артилерійської батареї та метеоумови. Ці дані вводяться у планшет з "Кропивою" й далі напрям стрільби та відстань до цілі обчислюється в автоматичному режимі.

Система є досить простою для освоєння й може бути встановлена на будь-який планшет чи смартфон. Після встановлення необхідного програмного забезпечення користувач зможе побачити карту місцевості зі своїм положенням на ній.

"Кропива" також дозволяє користуватися даними з далекомірів, приладів снайперських комплексів, метеостанцій або безпілотників й забезпечує інтеграцію та обмін даними з радіостанціями або іншими користувачами системи.

Читайте також: Уряд забув, що обіцяв виробникам озброєнь