xcounter
#

Білорусь вкотре показала БТР-V2 як альтернативу БТР-82, але машина досі в серію не пішла

9905
Презентація білоруського Volat-V2 під час виставки MILEX-2021 у 2021 році, архівне фото з відкритих джерел
Презентація білоруського Volat-V2 під час виставки MILEX-2021 у 2021 році, архівне фото з відкритих джерел

Білоруський ОПК створив бронемашину кращу за російські зразки, але виробництво досі не стартувало

Режим Лукашенко в Білорусі у червні 2024 року проводив виставку під назвою "Национальная безопасность. Беларусь-2024", і в рамках цієї виставки вкотре було показано бронемашину білоруської розробки Volat-V2, або ж БТР-V2 (на русифікований манер).

З однієї сторони, білоруський Volat-V2 завжди привертає увагу як бронемашина вдалої конструкції, створена силами виключно білоруського ОПК. З іншої сторони, уже парадоксальним виглядає те, що цей БТР-V2 досі не має статусу серійної машини, і досі "світиться" хіба що на різного роду виставках та польових випробуваннях.

Читайте також: Польща завершила заміну своїх Т-72, які були передані Україні
Демонстрація Volat-V2 під час виставки "Национальная безопасность. Беларусь-2024", червень 2024 року, фото з відкритих джерел

Тут варто нагадати, що вперше Volat-V2 розробки "МКЗТ" був презентований у червні 2021 року, і вже тоді ця бронемашина позиціонувалась із натяком, що це білоруська альтернатива російському БТР-82А або ж колісним ББМ "Бумеранг".

Тим більш, уже на тому етапі було відомо про такі концептуальні переваги білоруського БТР-V2, як наприклад повна переробка компонування з переднім розміщенням моторно-трансмісійного відділення, ну і розміщенням десанту у кормі та новою незалежною гідропневматичною підвіскою.

Що заодно білоруському Volat-V2 кращий рівень бронезахисту, аніж у російського БТР-82А, і це все при масі усього 22 тони. Більш детально про цю білоруську бронемашину ми розповідали в окремому огляді.

Наведені вище переваги окрім всього іншого дозволяють створити навіть цілу серію бронемашин на базі БТР-V2.

Але в цьому є окремий парадокс, що хоч режим Лукашенко і натякає на прагнення мати на озброєнні власний зразок колісної ББМ, сам Volat-V2 останні 3 роки фігурує переважно як експонат різного роду виставок. Час від часу Міноборони Білорусі також демонструє й кадри з випробувань цієї бронемашини, однак про їх результати не повідомляється.

Volat V2
Читайте також: Спочатку Бразилія наклала вето на зброю Україні, а тепер шукає покупця на виробника ASTROS II