xcounter
#

Бельгія готує Україні допомогу, яка хоч трохи зекономить гроші на авто для ЗСУ

12663
Вантажівка бельгійської армії Volvo Fassi N10, ілюстративне фото з відкритих джерел
Вантажівка бельгійської армії Volvo Fassi N10, ілюстративне фото з відкритих джерел

За останні 20 років Бельгія змарнувала резерви, важкої зброї не вистачає навіть для своєї армії

За весь час війни уряд Бельгії передав Україні військової допомоги на 76 мільйонів євро. У листопаді 2022 року Брюссель готує передачу для ЗСУ чотирьох 120-мм мінометів МО-120 та "велику кількість" вантажівок Volvo Fassi N10. Про це пише портал Oryx.

Видання зазначає, що досі влада Бельгії напряму давала Україні лише стрілецьку зброю та протитанкове озброєння. Тут мова про передачу 5 тисяч штурмових гвинтівок FN FNC та 200 протитанкових гранатометів M72 LAW у березні 2022 року, передачу "невизначеної кількості" штурмових гвинтівок F2000, FN2000 та FN SCAR-L у травні 2022 року, ракети до ПТРК Milan в червні 2022 року та очікувану передачу в листопаді 2022 року "деякої кількості" набоїв до стрілецької зброї та важких кулеметів.

Читайте також: Як найменша армія Європи допомогла Україні знищувати танки рашистів
Бельгійське військо на маневрах, ілюстративне фото з відкритих джерел

Так, влітку 2022 року Збройні Сили України отримали до 20 самохідних артустановок M109A4BE, які раніше належали бельгійській армії. Але тут коректніше сказати, що фактичним постачальником цих САУ була саме Велика Британія. Бо саме британці оплатили викуп та ремонт цих артустановок, і взяли на себе клопоти по їх доставці в Україну.

Бельгія зараз по суті не має власних запасів важкого озброєння. Міноборони Бельгії не створювало "баз зберігання", куди відправлялись списані бронетехніка та САУ, таку матчастину просто продавали по ціні металобрухту приватним структурам OIP Land Systems і FTS. Які потім на власний розсуд продавати ОБТ на ринки третіх країн. Коли справа дійшла до можливої передачі списаних М109 для ЗСУ, виявилось, що Брюссель самотужки не може "розрубати" цей корупційний "вузол". Саме тому й знадобилась допомога Великої Британії як "третейського судді".

Бельгійська САУ M109A4BE, ілюстративне фото з відкритих джерел

Аналітики Oryx окремо підкреслюють, що така політика залишила навіть саму бельгійську армію без запасів важкого озброєння. І це при тому, що на складах OIP Land Systems і FTS можуть досі стояти такі "ходові" як для ЗСУ зразки, як то "зенітні танки" Gepard, САУ M109 та бронетранспортери M113.Також в наявності – основні бойові танки Leopard 1A5BE, та легкі танки типів SK-105 та AMX-13.

Тим не менш, навіть "лише" вантажівки від Бельгії – це все рівно суттєва допомога для нашого війська. Бо це хоч якось допоможе зекономити гроші, які наші громадяни зараз збирають на автівки для ЗСУ.

Номенклатура важкої техніки, яка може зберігатись на складах бельгійських приватних структур OIP Land Systems і FTS: САУ M109, Leopard 1A5BE, легкі танки типів SK-105 та AMX-13, бронетранспортери M113, фото ілюстративне
Читайте також: Одна з країн НАТО хоче HIMARS після того, як 20 років назад продала свої М270 у Фінляндію