xcounter
#

Bayraktar TB2 посилив Албанію, яка стала вже 25 країною-оператором

1135
Bayraktar TB2 для Албанії (всі зображення: Niko Peleshi)
Bayraktar TB2 для Албанії (всі зображення: Niko Peleshi)

Bayraktar TB2 продовжує утримувати звання бестселера у своєму класі розвідувально-ударних дронів

Розвідувально-ударний дрон Bayraktar TB2, який є бестселером турецької Baykar, посилює вже 25-ю країну у світі - Албанію. Про отримання дронів, які вже збираються на місці турецькими фахівцями повідомив міністр оборони країни Ніко Пелеші.

Зазначимо, що контракт на дев'ять цих БПЛА Албанія уклала без розкриття вартості у грудні 2022 року, й наразі, з огляду на все, отримала першу партію з трьох дронів та станції керування.

Читайте також: Скільки часу необхідно для того, щоб опанувати ударний БПЛА MQ-9 Reaper

Самі дрони постачаються у класичній комплектації, з канадською оптико-локаційною станцією MX-15D. Хоча можливо їх оснащення й системою CATS від Aselsan, а також радарами Osprey від компанії Leonardo.

Водночас слід звернути увагу на те, що Албанія отримала станцію керування не лише у мобільному, а й у стаціонарному виконанні.

Bayraktar TB2 станція керування албанія

З огляду на відео поки самі дрони не передані до складу збройних сил країни, на них ще немає відповідних тактичних позначок, інсигній та прапорів приналежності. Тому, скоріш за все, офіційна церемонія передачі БПЛА пройде пізніше.

Цікаво, що на самих Балканах Албанія стала лише другим оператором Bayraktar TB2. До неї у травні 2023 року ці дрони з'явились на озброєнні Косово, яке замовила їх у кількості п'яти одиниць.

Читайте також: У Польщі для самохідного міномета Rak розробили нову башту: швидкострільність збільшено вдвічі