Командування Сил спеціальних операцій США заявило про те, що працює над включенням до складу озброєння знаменитих літаків-"ганшіпів" AC-130J Ghostrider авіаційних протикорабельних ракет AGM-84 Harpoon.
На даний момент є поки лише сама згадка про проведення відповідних робіт, яку під час профільного заходу SOF Week озвучив командир 1-го загону Командування спеціальних операцій (SOCOM) майор Ендрю Монро. При цьому вважається, що такий "апгрейд" знаменитих "ганшіпів" начебто може дати американським ССО додаткові протикорабельні можливості під час можливої війни в Тихоокеанському регіоні.
Читайте також: СРСР вкрав технології зі збитого U-2 на проект С-13, чи змогли "клонувати" літак та що взагалі вийшло
Як пише у відповідній публікації портал The War Zone, зараз SOCOM має в своєму розпорядженні загалом 31 літаки типу AC-130J Ghostrider. Американські спецпризначенці методично працюють над розширенням ударних можливостей цих літаків, основне озброєння яких складає 105-мм гаубиця, 30-мм автоматична гармата та кілька пускових труб SLT для запуску різних типів керованих ракет та авіабомб, зокрема GBU-39 SDB.
Раніше були повідомлення про випробувальні пуски з AC-130J Ghostrider міні-крилатих ракет Small Cruise Missile (SCM), далі пішла мова про інтеграцію системи управління Precision Strike Package (PSP) , а тепер черга дійшла й до інтеграції протикорабельних "Гарпунів".
Американські ССО вже тренувались топити ворожі кораблі із наявного бортового озброєння "ганшіпів", тобто 105-мм гаубиця, 30-мм автоматична гармата та керовані бомби SDB. А якщо історія з інтеграцією "Гарпунів" відбудеться успішно, то після цього екіпажам AC-130J Ghostrider для ураження надводних цілей не треба буде наближатись на дистанцію візуальної видимості.
Але далі починаються наступні нюанси. Представники SOCOM поки взагалі не поспішають розкривати будь-які деталі щодо можливої інтеграції AGM-84 Harpoon на свої "ганшіпи", зокрема скільки ракет зможе взяти один літак, та де вони мають розміщуватись - на зовнішніх вузлах підвіски чи запускатись із внутрішнього відсіку на піддонах, як за взірцем Dragon Rapid.
Наступний момент - а в чому взагалі полягає доктринальний задум, за яким Сили спеціальних операцій США хочуть отримати можливості протикорабельної боротьби. Бо поки що це виглядає так, що американські спецпризначенці захотіли отримати невластиву функцію, виконання якої їм доведеться узгоджувати з іншими родами військ, зокрема тими ж ВМС США.
Однак цікаво, що в 2020 році корпорація Lockheed Martin пропонувала проект SC-130J, який передбачав інтеграцію до складу озброєння "ганшіпів" не тільки протикорабельних "Гарпунів", але і їх розвитку AGM-84H/K SLAM-ER для ударів по наземним цілям.
Читайте також: Поляки експериментують з захистом САУ та РСЗВ від дронів та чомусь ігнорують досвід ЗСУ