Одразу після завершення вкрай масштабної операції Midnight Hammer ("Опівнічний молот") з ударом бомбардувальників B-2 Spirit із GBU-57 Massive Ordnance Penetrator по ядерних об'єктах Ірану у Фордо, Натанзі та Ісфахані, у Білому домі оголосили її успішною. А також заявили про досягнення миру між Ізраїлем та Іраном та бажання отримати за бомбовий удар Нобелівську премію миру.
Але майже одразу у провідних західних ЗМІ вийшли публікації з опорою на непублічний звіт Агенства військової розвідки США, у якому зазначено, що ядерні об'єкти хоч і зазнали значних руйнувань, але не були повністю знищені. І їх відновлення та запуск роботи - це питання місяців.
Читайте також: Чому закупівля F-35A Великою Британією просто усіяна проблемами та сумнівними рішеннями попри нові ядерні можливості

Як мінімум частина високозбагаченого урану іранцями була вивезена та збережена, а центрифуги, які необхідні для подальшого збагачення, здебільшого, не пошкоджені. Більше того, нібито американська розвідка й попереджала про самий такий сценарій ще на стадії планування удару. Водночас у Білому домі цю інформацію назвали неправдивою та спробою принизити президента США та "хоробрих льотчиків".
У будь-якому випадку, якщо навіть не брати до уваги непублічний звіт, то можливо звернути увагу на вже абсолютно публічні слова віце-адмірала ВМС США Бреда Купера, заступника командувача Центральним командуванням збройних сил США (CENTCOM) у зоні відповідальності якого знаходиться Іран. Тим паче, що вони пролунали на слуханнях у Конгресі, як пише американське відомче видання Stars and Stripes, заявлено, що Іран залишає тактичну спроможність загрожувати військам США.
І з боку Defense Express зазначимо, що хоча це загальний перелік загроз, від масштабних ракетних атак до терористичних, ключовим можливо вважати те, що іранська ракетна програма дійсно не потрапила у перелік цілей для США. А ядерна програма нерозривно пов'язана із ракетною, бо без засобу доставки ядерна зброя має обмежену цінність.

Лише Ізраїль у ході своєї операції Rising Lion після зачистки ППО Ірану завдав ударів по іранському виробництву далекобійних ракет та компонентів для них. Але мова йде про "ураження", а не "знищення". І питання відновлення та продовження масового виробництва іранських балістичних ракет - так саме лише питання часу, можливо, навіть оглядової перспективи.
Більше того, Іран це буде робити вже з опрацюванням досвіду як ізраїльських, так і американських ударів. Тобто робити це, наприклад, на більш заглиблених та децентралізованих об'єктах. І до ядерних потужностей вже навряд будуть мати доступ інспектори МАГАТЕ, які офіційно визнали, що тепер не знають де 400 кг іранського урану збагаченого на рівень 60%.
Таким чином наразі США дійсно не "добомбили" Іран. І не дали це зробити Ізраїлю, начебто змусивши його навіть розгорнути літаки, які вже летіли завдавати чергових ударів у відповідь на запуск Іраном балістичних ракет вже після оголошеного у США "миру" між країнами.
Наразі можливо лише констатувати, що реального "демонтажу" військово-промислового комплексу Ірану не відбулось. Попри дійсно унікальне вікно можливостей із повним пануванням, як мінімум, над частиною повітряного простору країни. А це означало можливість навіть звичайних килимових бомбардувань, як єдиного наразі практично доведеного методу проведення такого "демонтажу".

Читайте також: Флот якої країни досі має дві 80-річні субмарини від США, та що по заміні