Зростання військової підтримки Британією України відбувається, оскільки Кремль продовжує нарощувати розгортання своїх військ, переміщуючи війська в Білорусь, яка межує з Україною на півночі, і вважається одним з ймовірних напрямів для вторгнення, повідомляє TheGuardian .
"Ми прийняли рішення про постачання Україні легких систем оборонного озброєння для боротьби з броньовании цілями", – сказав Воллес у понеділок, додавши, що "невелика кількість" британських військових проводитиме навчання, щоб допомогти українським військовим опанувати застосування цієї зброї.
Читайте також: Як змінились за 2021 рік Сухопутні війська Збройних сил України
Інформуючи законодавців у Палаті громад, Бен Воллес підтвердив, що "у світлі дедалі більш загрозливої поведінки з боку Росії, і на додаток до нашої поточної підтримки, Велика Британія надає новий пакет безпекової допомоги з метою підвищення обороноздатності України".
"Дозвольте пояснити: ця підтримка включає лише озброєння ближнього радіусу дії та чітко оборонного призначення; вони не є стратегічною зброєю і не становитимуть загрози для Росії; ці озброєння мають використовуватися для самооборони", – додав Воллес (його повна промова за цим лінком - DE).
Джерела що обізнані з питаннями оборони Великобританії не повідомляють, яка зброя була поставлена і скільки.
Проте, за словами експертів, на яких посилається TheGuardian, зброя, що постачатиметься Україні, ймовірно, буде портативною легкою протитанковою зброєю нового покоління з радіусом дії у кілька сотень метрів, призначеною для боротьби з армією РФ, що має на озброєнні багато танків.
Ці озброєння можуть мати можливості, подібні до протитанкових ракет Javelin, які США постачають Україні з 2018 року, але не є такими ж потужними. Теоретично, ця легка зброя може знищити танк, вдаривши його зверху – припускають опитані TheGuardian експерти.
Подібний опис озброєнь, що можуть постачатись Україні Великою Британією, нагадує NLAW - переносний протитанковий керований ракетний комплекс малої дальності. Він розроблений для того, щоб "швидко підбити будь-який основний бойовий танк лише одним пострілом, вразивши ціль ударом зверху".
NLAW був розроблений Saab Bofors Dynamics і Thales Air Defense у співпраці з міністерством оборони Великобританії у 2002 році. Комплекс NLAW серійно виготовляється з 2009 року на підприємстві Thales Air Defence (колишній головний завод Short Brothers) у Белфасті у кооперації з іншими британських компаній. NLAW закупили Велика Британія (замовлено 20 тисяч систем), Швеція (має назву RB-57), Люксембург, Фінляндія, Швейцарія, планують закупки Індонезія і Саудівська Аравія.
Вже 17 січня з британської авіабази Брайт-Нортон до Києва було здійснено два рейси важких військово-транспортних літаків Boeing C-17A Globemaster III ВПС Великобританії, які, за інформацією TheGuardian, здійснили першу поставку оголошених до передачі Україні протитанкових систем.
Читайте також: Битва за Україну та за здоровий глузд триває: Холодна війна Заходу та РФ в гарячій фазі