xcounter
#

Скільки в Польщі взагалі залишилось МіГ-29, і які фактори стоять на заваді передачі цих літаків Україні

6987
Польські МіГ-29, ілюстративне фото від Defence24
Польські МіГ-29, ілюстративне фото від Defence24

Як взагалі виникла ситуація, що і для поляків радянські літаки стали по суті не менш цінними, чим західні

В інфопросторі знову виникла тема про те, що Польща публічно не погоджується передавати Україні ті літаки МіГ-29, які залишились у її розпорядженні.

На цей раз приводом стала заява віце-прем’єр-міністра та міністра оборони Польщі Владислава Косіняк-Камиша про те, що він "не може сказати, що згоден на передання літаків, які використовуються для захисту Польщі та патрулювання польського неба".

Читайте також: Поляки вперше порахували допомогу для ЗСУ, і там про 324 танки і 400 БМП-1, не кажучи про 14 МіГ-29 та інше
Польські МіГ-29, ілюстративне фото з відкритих джерел

На цьому тлі стає важливим знайти відповідь на два питання – скільки МіГ-29 залишилось у розпорядженні Польщі після передачі 14 літаків цього типу Україні на початку 2023 року, та які фактори можуть стримувати трансфер нових "бортів" для потреб ЗСУ.

Відповідь на ці питання може дати краще розуміння, на якій основі можна вести комунікацію з польською сторону, аби отримати ці необхідні для нашого війська МіГ-29. Бо якщо аналізувати дані з відкритих джерел, то виходить, що Польща по суті єдина в Європі, яка ще має боєздатні літаки цього типу.

The Military Balance 2024 вказує, що на початок цього року Польща мала в своєму розпорядженні 11 МіГ-29 та ще три МіГ-29УБ, ну й також 48 винищувачів F-16.

Польський МіГ-29 та F-16, фото з відкритих джерел

На цьому тлі треба зробити поправку на те, що Польща має намір модернізувати усі наявні 48 одиниць F-16 до стандарту Block 70/72, що їй може обійтись у 7,3 мільярди доларів, відповідний дозвіл США на це уже дали.

Це уже вказує на те, що поляки хочуть зберегти наявні МіГ-29 як мінімум для "перестраховки" на період, коли буде відбуватись модернізація цих самих F-16. Тим більш, що фактор "Калінінградського анклаву" як джерела постійної воєнної загрози від РФ для Польщі лишається постійно актуальним.

Крім того, у Польщі є проблема вибратись з пастки закупівлі FA-50 на три мільярди доларів без ракет AIM-120, які купувались у Південній Кореї власне як заміна тим МіГ-29, які на початку 2023 року були передані Україні.

Ці всі фактори визначають цей самий "простір рішень", в рамках якого Польща поки не погоджується віддавати ті МіГ-29, які в неї залишились, ну і нашій країні доведеться добиватись необхідного, тобто передачі цих літаків для зміцнення нашої авіації.

Читайте також: Південна Корея доволі показово мовчить про те, що Польща не стане давати Україні свої К2, САУ K9 та FA-50