Супутникові знімки Херсонської області демонструють створення армією РФ розвинених оборонних позицій на лівобережжі Дніпра у глибині окупованої території.
Цю активність помітив OSINT-фахівець Бенджамін Піттер (Benjamin Pittet), який детально дослідив значну територію півдня України. На опублікованих ним супутникових знімках видно створення позицій на тільки на лівому березі Дніпра поблизу Херсону, а навіть на Чорному морі та східніше Дніпра. Знайдені позиції розташовані наступним чином:
Читайте також: Скільки реально коштує "Калибр" та Х-101, чому Сербія збиватиме дрони над Рашкою та як РФ втратила у себе на базі чотири Ка-52: новини та події тижня війни від Defense Express
Деякі з них являють собою класичні опорні пункти, як говорять "за статутом". Наприклад, саме так виглядає укріплення рашистів у районі Нової Каховки. На фото нижче добре видно одразу дві лінії траншей та позиції для техніки. І ця лінія оборони є лише передовою, бо далі оборонні позиції, цілком логічно, будуть облаштовані у будівлях.
Зафіксовано й створення, скоріш за все, стаціонарний позиційних районів артилерійських підрозділів, як, наприклад, у районі Голої Пристані. На знімку нижче видно одну лінію траншей та 10 позицій для, скоріш за все, артилерійських систем.
Але деякі з них знаходяться у більш ніж віддалених районах, які демонструють готовність армії РФ протидіяти навіть глибоким десантним операціям. Наприклад, на березі Чорного моря у Ягорлицькій затоці. При цьому поки вони виготовлені у дещо спрощеному вигляді.
Також створюються позиції доволі глибоко навіть від Дніпра, наприклад, у 13 км від Каховки поряд з транспортною розв'язкою.
Все це дозволяє, зробити припущення, що армія РФ зараз створює три лінії оборони, перша з яких проходить вдовж Дніпра, інша на глибині 5-10 км від нього, а третя - на 20-25 км. Тобто такий собі "Атлантичний вал" Третього Рейху, який мав завадити висадці союзників. При цьому все це здійснюється без жодної "самореклами", на відміну від так званої "лінії Вагнера".
При цьому довжина ліній оборони складає близько 180-200 км, що потребує доволі значних зусиль та витрат на її створення. При цьому у проведення масштабної операції з форсування Дніпра ЗСУ після ліквідації плацдарму армії РФ у районі Херсону, попри все, не віриться через її складність та ресурсомісткість.
І в цьому випадку головне аспект полягає у тому, що облаштування такої лінії оборони на Херсонщині потребує створення не меншою за насиченістю лінії оборони й на лінії Василівка - Пологи - Благодатне - Новотроїцьке.
У випадку, якщо аналогічні приготування зроблені й на цій 200-км ділянці, то можливо зробити вкрай обережне припущення, що Кремль розуміє реальні можливості свого наступального потенціалу та активно проводить "бетонування" своєї оборони. А головна мета - утримати контроль над вже окупованою територією та всіма силами зберегти "сухопутний коридор" до окупованого Криму на приблизно поточних позиціях.
Читайте також: Рашисти випробовують версію БМП-2, на якій стоїть спрощена "Епоха" з 57-мм гарматою